makyaj yaparken yapılan hatalar

Makyaj Yapılırken En Sık Yapılan 5 Hata

MAKYAJ YAPARKEN EN SIK YAPILAN 5 HATA

Birçok kadın ekstrem günler dışında rutine oturmuş bir şekilde makyaj yapar. Peki birbirimizi eleştirmenin ve yanlışları söylemenin çok yanlış anlaşıldığı şu günlerde her şeyi doğru mu yapıyoruz? Tabii ki hayır. Hepimiz makyaj yaparken belirli hatalar yapıyoruz. Sizde makyaj yaparken aşağıdaki en sık yapılan 5 hatadan hangilerini yapıyorsunuz? Gelin beraber inceleyelim.

DOĞRU FONDÖTEN SEÇİMİ

Fondöten seçimi her zaman oldukça zor bir seçimdir. Cilt tipinizi bilmeden doğru fondöteni bulmanız tamamen şans eseridir. Bu nedenle ilk olarak cilt tipinizi bilmelisiniz. Sonrasında cilt tipinize uygun fondöteni aldıktan sonra sıvı fırça yardımı ile yüzünüz üzerinde dört nokta belirleyin ve bu dört nokta üzerinden yanaklar ve çene kısmına doğru dağıtın. Yüzünüzün merkezinden yayılıyorsa doğru fondöteni seçmişsiniz demektir.

CONCEALER KULLANIMI

Gözaltlarına uygulanan concealer her sürüldüğünde kalın olduğu hissiyatı bırakır. Bu durumu önlemek için, fırçayı ürüne bastırmadan önce fırçayı alın bir damla nemlendirici ile nemlendirin. Ardından ürüne fırçayı bastırın. Göz altı kısmına 4 kez fırçayı vurarak sonrasında ürünü yedirin ve dağıtımını sağlayın. Homojen hale gelinceye kadar süren bu işlem en sonunda parmaklarınızla pürüzsüz bir görünüm sağlayınca bu işlem tamam olmuş demektir.

PUDRA KULLANIMI

Pudra kullanırken birçok kadın kalın fırçaları tercih eder. Bu oldukça yanlıştır. İnce fırçalarla yapılan pudra sürülmeleri çok daha etkili çok daha estetik bir görüntü sunmaktadır. Tampon hareketleri ile sürülen pudra doğru kullanıma örnektir.

BRONZLAŞTIRICI

Hem kış hem yazın sık kullanılan kozmetik ürünlerinden biri de bronzlaştırıcılardır. Zayıf ışıklı ortamlar (disko, gece kulübü, bar) ya da gece karanlığında dışarıda olmayacaksanız bronzlaştırıcının çok az bir oranda kullanılması önerilir. En kabarık fırçanızı seçerek süreceğiniz bronzlaştırıcılar yanaklar kısmında yukarı aşağı şeklinde kullanılırken alın ve çene kısmında yatay hareketlerde sürülmelidir.

ALLIK KULLANIMI

Her renkten kullanımı çok yaygın olan allıklar için uygun olan cilt ten renginize uygun olan allıkları seçmekle başlar. Yoğun bir fırça yardımı ile yanaklara uygulanan ten rengi uyumlu allıklar makyaj yapmanın altın sırlarından biridir.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir