Lazerle Nasıl Genç ve Lekesiz bir Cilde Kavuşulur

Güneş ışınlarının uzun süreli maruz kalmanın sonucunda oluşan zararlar konusunda bilinçli sayılırız. Öğlen saatlerinde sahil kesiminde yaşayanların koruyucu krem kullanmaları gerektiğini bilmelidir.

Bilinçli bir şekilde kullandığımız kremler sonrası güneş ışınlarının yoğunluğuna maruz kalınabiliyor ve sonuç olarak lekelenmeler gözlemlenebiliyor. Bu tür vakaları sadece güneşe maruz kalmakla sınırlandırmak doğru bir yaklaşım değil lekelerin oluşma süreci yaşlılığa dayalı gelişme görülebiliyor.

Bu Lekelerden Hangi Yöntemle Kurtulunur?

Fraksel adı verilen bir lazer yöntemidir… Fraksel lazer her cilt yapısına uygun olarak uygulanabilen bir yöntem olarak tercih edilmekte sadece leke çıkartma olarak da değil kırışık olan pürüzlü bölgeleri yanı sıra ameliyat izleri ve akne yani sivilceleri klinik testlerinde %65-70 civarlarında gözle görülür bir başarıda olduğu biliniyor. Hastanın tedavi sonrasında günlük hayatına kaldığı yerden devam etmesi bir avantaj olarak görünüyor.

Fraksel Lazer Nasıl Çalışır?

Lazerle Nasıl Genç ve Lekesiz bir Cilde Kavuşulur işte cevabı fraksel (fraxel), Fraksiyonel Lazer ler vücut derisine uygulanırken deri tabakasına mikro termal ışın yayarak binlerce küçük noktalar halinde deriye temas eder. Cildin 1 ila 1,5 mm oranında lazer ışını odaklanır. Mikro termal ışın derinin alt tabakasına kadar işlev görmesi ile yaşlanmış olan derinin pigmentlerini yok eder. Deri vücuttan ayrılmadan kendini onarmasıdır. Deri kendisini sıkılaşmasında ve yenilemesinde etkili oluyorken, vücuttaki çatlak bölgeleri, ameliyat izleri ve yaraların tedavisinde iyileşme gücünü göstermektedir.

Avantajları Nelerdir?

Diğer lazer cihazlarına göre klinik ortamda uygulanan tedavinin süresi boyunca günlük hayattaki aktivitelere devam edebilmektir. Diğer lazer cihazlarının vücutta deformasyon yaratma etkisi çok yüksekken Fraksel lazerde bu tür olumsuzluklar çok daha az seviyede denilebilir.

Kimlere Uygulanmaz?

1 İe 1,5 yıl arasında normal yara izi ve retinoid türlerinin izi, enfeksiyon kapmış deri enfeksiyonu olanlar bu tedaviye uygun değildir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Tedavinin klinik ortamında gerçekleştirilmesinden sonra güneş etkisinde kalmamak için günde 30 faktörlü koruma kremi sürülmesi gerekmektedir.

Q Switch lazer yaptıranlar yorumlarını lütfen belirtsinler.

İlginizi Çekebilir

Sağlıklı Ürünlerde Güvendiğim Tek Adres, Güzel Ada Gıda! Üstelik İndirimli Ürünleri Bir Harika!

Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı bilinçli beslenme. Kendimize ve sevdiklerimize doğal, katkısız, sağlıklı besinler seçmekse son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir