Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?

Çoğumuz kusursuz makyaj yapabilmek adına kozmetik ürünlerine milyonlar harcıyoruz oysaki makyajımız da kullandığımız ürünlerin kalitesi kadar makyajı doğru tekniklerle yapmakta çok önemlidir. Kusursuz makyaj için ilk gereken şey kusursuz bir cilttir tabi bunun için cildimiz için doğru kapatıcıyı bulmak çok önemlidir.

Cilde kapatıcı uygulamadan önce kesinlikle cildimiz temiz olmalı eğer cildimiz kirliyse fondötenimiz ile istediğimiz sonuçları elde edemeyiz ayrıca kirli cilde uygulanan fondöten cildimizde gözeneklerin ve siyah noktaların oluşmasını hızlandırır kapatıcı kullanırken diğer önemli nokta kaliteli bir nemlendiriciyle cildimizi nemlendirmemizdir çünkü nemlenmeyen bir ciltte kullanacağımız gerek fondöten gerek pudra gerekse yüz bazları yüze tam oturmaz ve asla pürüzsüz bir görüntüye kavuşmaz. Yani kapatıcı kullanmadan önce olmazsa olmaz ilk şey yüzün temiz ve nemli olmasıdır. Ruj kullanımına gelince koyu renkli rujlar dudakları olduğundan daha küçük gösterir bu yüzden eğer makyajımız da koyu renk ruj kullanacaksak mutlaka dudak kalemiyle dudak çevresini belirginleştirmeliyiz bu belirginleştirme dudaklarınıza dolgunluk katacaktır.

Ayrıca rujunuzun rengini daha belirginleştirecek bir püf nokta da rujunuzu sürmeden önce fondötenle dudağınıza astar çekmenizdir. Çektiğiniz bu astar ile hem rengi daha ön plana çıkaracak hem de rujunuzun kalıcılığını arttıracaksınız. Far kullanımında ise toz farlara ağırlık vermenizi öneririz çünkü toz farlar ile oluşturacağınız gölgeli makyajlar çok daha iyi sonuç verecektir. Rimel kullanımında ise siyah rengi kullanmak gözlerinizi daha ön plana çıkaracaktır fırçası çok sert olmalı yumuşak ve aralıklı olan fırçalarla daha dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Allık kullanımda ise allık fırçası çok önemlidir uzun ve yumuşak kıllı allık fırçaları ile allığı çok daha iyi şekilde dağıtarak uygulayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir