Kusursuz Bacaklar İçin Bakım Önerileri

Her kadın kusursuz bacaklara sahip olmak ister. Bunun için öncelikle yapılması gereken düzenli yürüyüşlerle bacak kaslarının sıkılaştırılıp selülitlerden kurtarılmasıdır. Ayrıca yürüyüşlerden sonra yapacağınız bacak kaslarını çalıştıran hareketler sayesinde sıkı ve formda bacaklara sahip olabilirsiniz.

Yürümek bacaklarınızı forma sokmanın yanı sıra vücut sağlığınız için de çok önemli.  Kalbi kuvvetlendirmeye sağlayan yürüyüş aynı zamanda yağ tüketimini de hızlandırarak bacakların şekillenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca yürüyüş yaparak sadece bacak kaslarındaki yağlar değil tüm vücuttaki yağlar da eriyecektir. Yürüyüşün belli bir tempoda ve düzenli olması önemlidir. Bazı bayanlar kas yapmaktan çekindikleri için yürümek istemezler. Fakat yürüyüşle kas yapmak mümkün değildir. Bunun için çok daha fazla efor harcamak gerekmektedir.

Kusursuz bacaklar için tüylerden kurtulmak ta çok önemli bir unsurdur. Bunun için epilasyon cihazı veya farklı ağda yöntemlerini deneyerek istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Ağda yöntemini uyguladıktan sonra kan dolaşımının hızlanması için bacaklar soğuk su ile yıkanmalı ve iyice kurulandıktan sonra nemlendirici yardımıyla nem dengesini koruması sağlanmalıdır. Ayrıca ağda yaparken ağdanın çok fazla sıcak olmaması da önemlidir. Ağdayı akşam saatlerinde yapmak ve ağda sonrasında güneşe çıkmamak ta önemlidir.

Yeni nesil epilasyon cihazlarıyla çok fazla acı hissetmeden suda ve kuru kullanımla da istenmeyen bacak tüylerinden kurtulmanız mümkün. Epilasyon cihazını tüylerin çıkış yönünün tersine doğru hareket ettirilmesi gerekmektedir. Batık oluşumunun önlenmesi için ise doğal liflerle duş sonrası masaj yapılmalıdır. Ayrıca epilasyon cihazı herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşmamak için kişiye özel olmalıdır.

Bacaklarınızı yürüyüş yardımıyla forma soktunuz ve tüylerinizden de kurtuldunuz. Şimdi yapmanız gereken ise size uygun çorap tercihi yaparak kusursuzluğu yakalamakta. Kısa bacaklarınız varsa uzun çizgili bir çorap tercih ederek hem bacak boyunuzu uzun hem de bacaklarınızı olduğundan ince gösterebilirsiniz. Düz ve koyu renk çoraplarda bacaklarınıza bu görüntüyü verecektir. Eğer çok uzun bacak boyunuz varsa topuksuz düz bir ayakkabı ve yatay desenlerin hâkim olduğu bir çorap kullanabilirsiniz. Egzersizlere rağmen hala bacaklarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız toparlayıcı çoraplardan yardım alabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir