Laughing Caucasian baby girl

Kız Çocuğu Olması İçin Neler Yapılmalı?

Anneler kendisine benzeyen bir kız çocuğu olmasını isterler. Anne adayları kız çocuklarını böyle hep süslemek ister, saçlarını bağlayıp örmek, mini mini etekler giydirmek ister.

Hamilelik döneminde sıkça sorulardan  biri de bebeğin cinsiyeti tabi ki de. Kız çocuğu olmasını isteyen anne adaylarına araştırdığım bilgileri paylaşarak biraz yardım edeyim.

Kız çocuğu olmasını isteyen anne adayı ilk başta tuzdan kesinlikle uzak durmalı. Hollanda’daki Maastricht Üniversitesi’nde yapılan bilimsel  araştırmalara göre  kız çocuğu sahibi olmak isteyen kadınların tuzlu yiyeceklerden ve muzdan uzak durmaları gerektiği belirtildi. Araştırmaya göre, kalsiyum ve magnezyum içerikli yiyecekler kız çocuk sahibi olmada daha etkili. Kız çocuk  isteyen anne adaylarının kalsiyum içerikli yoğurt, peynir, ıspanak, badem, brokoli, portakal, somon balığı ve yulaf ezmesi ile magnezyum içerikli kaju fıstığı, fasulye, buğday gevreği gibi yiyecekleri yemesi gerekiyor.

Ancak çocuğun cinsiyetini belirleyen Y kromozomun babadan geldiğini belirten uzmanlar, bu tür çalışmaların anlamlı olması için çift kontrollü yapılması ve kanıta dayalı olması gerektiğini söylüyor.

İlginizi Çekebilir

Bir Yaşına Kadar Bebeklerde Beslenme Düzeni

Bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlaması, doğduğu andan itibaren  beslenme ve uyku düzeninin en doğru …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir