kız bebek odası dekorasyon

Kız Bebek Odaları Nasıl Dekore Edilmeli

Bebek sahibi olacağımızın öğrendiğimiz andan itibaren bizi tatlı bir heyecan sarar.  Ruhen ve biyolojik olarak değişim içine gireriz. Her geçen gün değişir, gelişiriz. Bebekler ilgili bir sürü kitap okuruz. İnternetten bir sürü araştırmalar yaparız. Bir sürü bebek kıyafetleri alırız. Tabi ki her geçen gün alınan kilolar olunca kendimiz için de alışveriş yaparız. Zaman geçer ve bebeğimizin cinsiyetini öğrenmeye sıra gelir. Cinsiyet öğrenildikten sonra da bebek odasını dekore etme faslına geçilir. Bu da çok heyecan verici bir iştir.
Bebek odası hazırlarken tüm ayrıntılar çok iyi düşünülmelidir. Öncelikle bebeğin sağlığı en ön planda tutulmalıdır. Bebek odasının güneş alması çok önemlidir. Bu yüzden güneş gören odayı tercih etmeliyiz. Seçtiğimiz perdeler çok kalın olmamalı ve odanın güneş alması sağlanmalı. Bebek kızsa genelde pembe renk odanın hakimi olur. Bu düşünceyi artık değiştirmek gerekir. Yeniliklere açık olmalıyız. Kız bebeklere her renk yakışır. Bebeğinizin odasına yakışır bir renk seçin. Beşiklerin yüksekliği çok önemli. İlk zamanlarda çok fark edilmese de belli bir süre geçtikten sonra bebek hareketlenmeye başlar, beşikten dışarı çıkmaya başlar. Eğer beşik çok yüksek olursa bebeğinizin beşikten düşebilir ve bir yerlerini yaralayabilir.
Bebeğimizin sağlığı her şeyden önemlidir. Bebeğimizin odası canlı renklerle donatılmalıdır. Çok aydınlık ve insanın içini açan şekilde olmalıdır. Bebeğimizin hemen baş ucunda bebek telsizi mutlaka bulunmalıdır. Ağladığında hemen fark edebilelim. Bebekler için önemli bir konu ise odanın nem durumudur. Oda hep nemli olmalıdır. Bunun için satılan özel buhar makineleri vardır. Bunlardan edinilebilir.

İlginizi Çekebilir

Güzellikler Dünyası Farmasi Kozmetik

Farmasi markası doğal içerikli birçok ürün ile hayatımızda önemli bir yer almış durumdadır. Markanın ürünlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir