Kıvırcık Saçlar İçin Maskeler

Kıvırcık saçlar için maskeler kıvırcık saçlara sahip olan bayanlar düz saçlı, dalgalı saçlı bayanlara göre daha zor kullanırlar saçlarını. Sürekli model vermekte zorlanıp genelde tek tip bir model yaparlar. Fakat tek zorluğu model arayışı değildir.

Kıvırcık saçlara sahip bayanların zorlandığı bir diğer konu kesinlikle bakımıdır. Saçlar kıvırcık olduğundan çok fazla hacme sahiptir. Bu yüzden saç çokmuş gibi görünür. Oysaki saç incedir ve bunu sadece saçın sahibi anlayabilir. Buda genel itibariyle saçın sahibini üzmekte.

Ayrıca kıvırcık saçlar, zor toplandığından ve çok çabuk kiri hapsettiğinden diğer saçlara nazaran daha çabuk yıpranır. Ve dökülmeye başlar.

Çok kıvırcık olan saç, banyoda kolay taranmadığı takdirde zorlanan saç, normalden daha fazla dökülmeye başlar. Bu yüzden yapılacak bakımların en başında saçı yumuşatmaya ve kolay taramaya yönelik bakımlar uygulamaktır. Bunun için de en ucuz ve en kısa sürede etki için hindistan cevizi yağı kullanılabilir.
Banyodan bir saat önce saçlarınıza hindistan cevizi yağı uygulayıp banyoda durulayın. Bu işlemi haftada bir yapmanız yeterli. Bir ay boyunca haftada bir bir aydan sonra ise ayda bir yaparak hem saçlarınızın nem dengesini hem de ipeksi yumuşaklığını kazanmasını sağlarsınız.
Bu işlem yapılırken saçlarınızı dinlendirmişte olacaksınız aynı zamanda. Bu işlemden sonra, yani ayda bir uygulamaya geçtikten sonra sarımsak yağı temin edip iki günde bir uygulayın. Yarım saat bekletip durulayın. Eğer hindistan cevizi kürüyle çakışırsa sarımsağı yapın. Diğerini erteleyin. Bunları uygulayarak hem yumuşaklık hemde güç kazandıracaksınız saçlarınıza.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir