Kışı Hastalanmadan Geçirmeniz İçin 6 Öneri

Kış aylarında olduğumuz bu Ocak Şubat aylarında havadaki asılı virüsler yumurtlama için insan vücutlarına girmek için hazır beklemektedirler. Bu virüsler grip, ateşlenme, halsizlik v.b. hastalıklarında habercisi olmaktadır. Kış aylarını hastalanmadan geçirmek istiyorsanız sizlere basit 5 tane önerimiz olacak.

Zencefil çayı

Zencefil ihtiva ittiği meddeler dolayısıyla kış aylarında hastalıklara karşı vücudunuza bir kalkan görevi üstlenerek sizleri hastalıklardan korur. Ilık bir çayın içerisine ya da kaynamış suyun içerisine zencefil atarak tüketebilirsiniz. İçine tatlı olarak şeker ya da bal atmayın ve zencefili saf olarak tüketin.

Limon ve turunçgiller

Limon ve diğer turunçgiller kış aylarında en çok tüketmemiz gereken yiyeceklerdendir. Turunçgillerin içerisinde güneşin insan vücuduna yararlı ışınları vardır ve bu ışınlarda kış aylarında insan vücudunu koruma görevi üstlenirler. Limonlu çayı kış aylarında bolca tüketmeniz tavsiye edilir. Ayrıca portakal ve mandalina gibi meyveleride tüketmek sizleri kış hastalıklarından koruyacaktır.

Buharlaşan mentollü krem

Bu krem içeriği bakımından göğüs bölgenize sürüldüğünde boğazınızı rahatlatacaktır. Özellikle kış aylarında boğaz kurulukları ve daralmaları çok rastlanan sorunlardandır. Bu krem ile bu sorunların önüne geçebilir ve sesinizi koruyabilirsiniz.

Sıcak duş

Sıcak duş insan vücudunu rahatlaması yönünden son derece önemlidir. Özellikle de gripseniz günde iki defa sıcak duşa girmeniz sizi rahatlatacaktır.

Temiz hava

Oksijen insan vücudunu iyileştiren ve kan dolaşımını arttırarak insana dinamiklik katan en önemli maddelerdendir. Hasta olduğunuzda temiz hava soluyabileceğiniz bir yere giderek nefesinizi temiz hava ile doldurun. Bu hastalık döneminizde vücudunuzu rahatlatacaktır.

Okaliptüs yağı

Bu yağı vücudunuza sürdüğünüzde cildiniz hemen bu yağı emecek ve eğer masaj yaparak uygularsanız kas ağrılarınızı giderecektir.

İlginizi Çekebilir

Nane Çayı ve Faydaları

Nane çayı susuzluğu gidermek konusunda oldukça etkilidir. Aynı zamanda tazelenme hissi de verir. Nane çaylarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir