Anasayfa / Güzellik & Bakım / Kış Aylarında Cildiniz Kurumasın

Kış Aylarında Cildiniz Kurumasın

Kış aylarında en çok etkilenen en çok hasar gören organlarımızdan biri de derimiz yani cildimizdir. Soğuk kış ayları cildimizin kurumasına çatlamasına zarar görmesine neden olur. Bu soğuktan ve verdiği hasarlardan korunmak için bazı pratik bilgiler paylaşalım; Yüzde kızarma, kuruma ve gerilmeler soğuk havalarda yaşanıyorsa cilt hassastır ve nemlendirilmesi gerekir. Anti alerjik yağlı ürünleri yüz temizliğinde tercih edebilirsiniz. Nemlendirici özellikteki ürünleri ise makyaj ürünlerinde tercih edebilirsiniz. Şal ya da atkı ile de yüz kısmınızı korumanız gerekir. Cildinizin kışın da pürüzsüz olmasını istiyorsanız; zeytinyağının sayısız nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kış aylarında cildimizin olduğu kadar saçlarımız da kurur yıpranır kırılır. Cildimize olduğu kadar saçlarımıza da bakım yapmalıyız. Besleyici şampuanlar ile bu kuruluğun kırılmaların üstesinden gelebilir sağlıklı saçlarımıza yeniden kavuşabiliriz. Şampuana ek olarak haftada bir kere serum uygulamak ta saçımıza gereken gücü ve parlaklığı verecektir. Saç kurutma makinesiyle mümkün olduğunca saçınızı kurutmamak ta saçlarımızın yıpranmasını engelleyecektir, ayrıca boya balyaj gibi saç yakıcı kırıcı yıpratıcı kimyasallardan da uzak durmalıyız.

Dudaklarda kış aylarında en çok hasar gören çatlayan kanayan ve sorun çıkaran bir organımızdır. Dudaklar kış aylarında normalden daha fazla kuruyup, çatlar bu yüzden dudaklarımıza mutlaka balmlar nemlendiriciler kullanmalıyız.

Bu tüyolar ile kışı en hasarsız en zararsız şekilde atlatıp cildimize saçlarımıza ve tenimize iyi bakabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Sivilce ve Siyah Noktalardan Nasıl Kurtuluruz başlıklı makalemizde akne, cilt bakımı ve sivilce hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

fit vücut

Zeltiq Coolsculpting İle Fit Vücudunuza Merhaba Deyin

Zeltiq Coolsculpting ile fit vücudunuza merhaba deme zamanı! İstanbul’da CoolClinic tarafından uygulanan soğuk lipolize dair …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir