Kırışıklardan Kurtulmanın 7 Yolu

Yıllar geçtikçe yaşımız ilerler ve yaşanmışlıkların izleri adeta yüzümüze yansır. İlk olarak göz çevresinde daha sonra da yanaklarımızda kırışıklıklar oluşur. Her ne kadar ruhumuz genç ve dinamik hissetse de yaşlılık belirtileri cildimizde yerini alır. Dünya üzerinde birçok bayanın ortak sorunu olan yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak mümkün olmasa da önlemek ve geciktirmek mümkündür. İşte, kırışıklardan kurtulmanın 7 yolu:

  1. Her şeyden önce yapılması gereken şey cildin nem oranını dengede tutmaktır. Ne çok kuru ne de çok yağlı olmaması ve dış etkenlerden korunması için cilde yardımcı nemlendirici ürünler kullanılmalıdır.
  2. Güneş ışınları ciltte leke oluşumuna neden olmakla birlikte cildin erken yaşlanmasına da sebep olmaktadır. Bu nedenle özellikle güneşin etkili olduğu saatlerde güneş kremleri ve gözlükleri mutlaka çantalarda bulunmalıdır.
  3. Sürekli asık bir surat ve ifadesiz bir duruşa sahipseniz kırışıklara zemin hazırlıyorsunuz demektir. Bu nedenle gün içerisinde yüz kaslarınızı çalıştıracak egzersizler yaparak cildinizi hareketlendirmelisiniz.
  4. Genç bir cildin en büyük düşmanı düzensiz uykudur. Birçok hastalığa davetiye çıkaran bu düzensizlik hafife alınmamalıdır. Uyku problemi olan kişilerde yaşlılık belirtilerinin daha hızlı geliştiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.
  5. Su tüketimi cilde yapılacak en büyük iyiliklerden biridir. Bu nedenle  günde en az 2 litre su tüketilerek kırışıklara dur demek mümkündür.

Stres, hem bedenen hem de ruhen insanı yoran bir hastalıktır. Gün içerisinde sizi strese sokan şeylerden uzak durarak ve bunları umursamayarak cildinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir