kınanın saça faydaları

Kınanın Saçlara Faydaları

Kına, Hindistan kökenli uzun çalı formunda olan kına ağacı yapraklarından elde edilen, saç bakımı ve güzellik ürünü kategorisinde kendisini kanıtlamış doğal ve koruyucu saç boyasıdır.

Katkı maddesiz ve zararlı kimyasal içeriğe sahip ürünlerle karıştırılması değil de doğal halde bulunan organik kına şeklinde kullanılması önemlidir. Peki kınanın saçlara faydaları nelerdir?

  • Saçların sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasını sağlar.
  • Saç dokusunu onarıcı etkisi vardır.
  • Saç dökülmesini engelleyen görevi vardır.
  • Saçların pH seviyesini normal değerlerde tutar.
  • Saç derisindeki sorunları tedavi edici rolü vardır.
  • Kepek önleyici, kaşıntı giderici etkisi kınanın saçlara faydaları arasındadır.
  • Saçların daha canlı ve parlak bir yapıya ve renge kavuşmasını sağlar.

Kına ve Hindistan Cevizi Yağı

Suya karıştırılan kınaya, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave edilir. Macun haline gelene kadar karıştırılır. Elde edilen karışım  10-12 saat kadar bekletilir.

Saça, saç diplerinden başlanarak saç uçlarına kadar uygulanır. Duş başlığı ile kapatılan saça, karışımın daha hızlı nüfuz etmesi sağlanır. 3 saat sonra saçlar şampuanla yıkanır. Ayda bir kez bu karışım saçlara uygulanabilir.

Karışımın saçların daha sağlıklı ve onarılmış şekilde uzamasını sağlar. Hindistan cevizi yağı ile birlikte kullanılan kına, saç dokusuna daha hızlı nüfuz ederek güçlü forma daha kısa sürede kavuşturur.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir