Kemerli Burun Makyajı – Kemerli Burun Gizleme

Kemerli burunları düz göstermek mümkün mü ? 

Kemerli burunlar ülkemizde çokca görülen burun tiplerinden biridir. Profilden bakıldığında burun sırtı eğri olan ve eğrilikten dolayı burun ucu aşağıda olan burunlardır. Estetik olarak memnuniyetsiz ve istenmeyen bir görüntüye sahip olan burun yapılarını profesyonel şekilde yapılan makyajlarla gizlemek artık daha kolay.

Makyaj da kullanılan belli yöntemler vardır. Ön plana çıkartmak için açık renkler, Geri plana atmak için koyu renkler kullanılır. Açık renk olarak şeffaf, pudra koyu renk içinse pudra ve allık kullanılmalıdır.

Burun Kemeri Gizleme Makyajı

Kemerli burna sahip kişiler makyajlarında bilindik bir yöntem olan Kontürleme işleminden faydalanabilirler. Kontürleme ile vurgulanmak istenen kısım aydınlatılır ve geri plana atılmak istenen kısım gölgelendirilir.

Kemerli burunları kontürleme teknikleri

  1. Kemiğin çıkık olduğu bölgede, sadece kemiğin üstüne gelecek şekilde gölgeleme yapılmalıdır. Gölgeleme sayesinde ışığı yansıtan kısım gölgelenerek geri plana atılır.
  2. Kemerin başlama noktası belirledikten sonra bu kısma aydınlatma yapılır. Kemerin başladığı yer çukurda kalmış gibi az ışık aldığından çökük durur. Çökük kısmı aydınlatarak ön plana çıkarırsınız ve kemik çıkıntısından oluşan yükseklik farklarını görsel anlamda düzeltmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir

Tıraş Makineleri İle Pürüzsüz Bir Cilt

Klasik traşın daha pratik ve keyifli olarak uygulanması kaliteli bir makineye bağlıdır. Tıraş ve sonrasındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir