Jenny Craig diyeti nasıl yapılır

Karın Düzleştiren Jenny Craig Diyeti

Karın Düzleştiren Jenny Craig Diyeti

Jenny Craig diyeti ile kilo verirken bir taraftan karın bölgenizin düzleşmesini sağlayacak bir beslenme şekli belirlemiş oluyorsunuz.  Karın düzleştiren Jenny Craig diyeti Amerikalı ünlü bir diyetisyen olan Jenny Craig tarafından hazırlanmıştır.  Bu diyette besin değerleri son derece yüksek olup, takip mekanizması kolaydır.  Jenny Craig diyeti sayesinde sadece kilo vermekle kalmıyor, karın bölgenizin düzleşmesini de sağlıyorsunuz.  Jenny Craig diyetinin temel görevi   vücuttaki yağları atıp formunuzun uzun süre korunmasına destek sunmaktır.

Jenny Craig Diyetinin Aşamaları

Jenny Craig diyetinin gerçekleştirilebilmesi için üç aşama bulunmaktadır. Jenny Craig diyetinin aşamaları şu şekildedir:

İlk Seviye:

Jenny Craig diyetinin ilk seviyesinde küçük porsiyonlar halinde sık bir beslenme şekli belirlenmektedir.  Bu seviyede günlük 1200 ile 2500 arasında bir kalori alımı söz konusudur. Bu kalorinin %20’i protein, %60’ı karbonhidrat, %20’si ise yağlardan meydana gelmektedir.

İkinci Seviye:

Bu seviyede aktiviteler yaparak enerjiyi yükseltmek amaçlanır.  Yemek yeme isteğini arttıran stres veya duygusal faktörler ortadan kaldırılmalı ve diyet planına uygun bir yeme şekli benimsenmelidir. Öğün planlaması yapılarak dışarıda hangi yemeklerin tüketilebileceği belirlenmektedir.

Üçüncü Seviye

Üçüncü seviyede dengeli beslenme şekli benimsenerek kiloyu koruma amaçlanmaktadır. Kilo verme kadar kilo verme başarısının kalıcı olması da önemlidir.

Jenny Craig Diyeti Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Jenny Craig diyeti yaparken mutlaka hazır yiyeceklerden uzak durmak gerekir.  Hazır yiyeceklerden uzak durulmalı evde pişirilen yemekler tüketilmelidir. Jenny Craig diyeti ile haftada 1 kilo verilmesi amaçlanmaktadır.

Jenny Craig Diyet Listesi

Jenny Craig diyet listesi şu şekildedir:

Sabah Kahvaltısı:

  • Yağsız peynir ve 1 adet kepekli ekmekle yapılan tost
  • 100 mg yağsız süt

Ara Öğün:

  • 100 mg yağsız süt
  • 1 tane küçük muz

Öğle Yemeği:

  • Mevsim yeşillikleri, 1 çay kaşı zeytinyağı ve limon suyuyla hazırlanmış bir büyük kase salata

Ara Öğün:

1 kâse yağsız yoğurt

1 kase mevsim meyvesi

Akşam Yemeği:

  • 1 kase haşlanmış sebze
  • Yağsız kıymayla hazırlanan 1 porsiyon evde yapılan köfte (Ortalama 6 tane)

Uyumadan Önce:

1 kase yağsız yoğurt

İlginizi Çekebilir

Diyet Listesi Yapılırken Dikkat Edilecekler

Yaz mevsimi yaklaştıkça insanların kilo problemi başladı. Kış aylarında saklanan kilolar şimdi önem kazanmaya başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir