kanada vizesi nasıl alınır

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

KANADA

Dünya’nın sayılı huzurlu ülkelerinden biri olarak kabul edilen Kanada, Amerika kıtasının kuzeyinde yer almaktadır. Başkenti Ottowa olan kentin en büyük şehri Toronto’dur. Toplam nüfusu 2018 yılı itibari ile 40 milyon civarındadır. Son yıllarda birçok ülkede değişen dengeler, sert otoriter yapılar, ekonomik krizler, daha iyi yaşam şartları gibi nedenler baz alınarak Kanada’ya nasıl gidilir sorusunun cevabını aratmaktadır. Kanada’ya gitmenin birçok yolu bulunsa da bu yolları denemek için en önemli sorunun vize olduğu konusunda herkes hem fikir. Kanada vizesi nasıl alınır? Sorusunu yanıtlamak için bu konuda detaylara değineceğiz.

KANADA VİZESİ NASIL ALINIR?

Kanada vizesi almak yoğun başvurular ve çok fazla talep edilmesi nedeni ile sıkılaştırılmış ve şartları zorlaştırılmıştır. Yine de Türkiye vatandaşları başvurularında kolaylıklar yaşayabilmektedir. İlk olarak Kanada’ya vize başvurusu yapabilmek için İstanbul ya da Ankara’da bulunan Başkonsolosluğa giderek vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Başvurunun iki adımı bulunmaktadır. Birincisi internet üzerinden online başvuru bir diğeri ise gerekli kurumlara yazılı başvuru yaparak gerçekleşmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız başvuruda oldukça dikkatli davranmalı ve tüm bilgileri gerçekçi girmelisiniz. Sonrasında bu başvuru ile karşınıza birçok durum ortaya çıkacaktır. Türk vatandaşları başvuru yaptığı zaman parmak izleri alınmaktadır. Ardından tam teşekküllü sağlık raporu istenmektedir. Bu iki önemli ayrıntının dışında sizden talep edilecek belgeler listesi şu şekildedir.

KANADA VİZE BAŞVURU BELGELERİ

  • Banka hesap dökümünüz (İngilizce ya da Fransızca olmak şartıyla)
  • Tüm pasaportlarınızda yer alan vizeler ve damgalar
  • Maaş bordrosu
  • Biyometrik fotoğraf
  • Boşanmış olsanız dahi eşinizin ve sizin eski – yeni kimlikleri
  • Dereceye kadar akrabalarınıza ait bilgiler
  • Niyet mektubu
  • Meslek durumunuz

Bu belgelerin hepsi ya İngilizce ya da Fransızca dilinde olmak zorundadır.

İlginizi Çekebilir

Arnica Tesla Premium Sessiz Elektrik Süpürgesiyle Temizlik Saati Sizin Elinizde

Sabahın erken saatleri, gecenin bir vakti, bebeğinizin gündüz uykusu, evde ders çalışan çocuğunuz, uyuyan komşularınız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir