Kadınlar Ve Psikolojik Sorunlar

Yapılan araştırmalara göre cinsiyete oranla psikolojik bozukluklar kadınlarda erkeklere göre daha yüksek. Kadınların genel olarak ruhsal sorunları depresyon ve kaygı oluyor. Kadın psikolojisinin erkek psikolojisine göre daha zayıf olduğu düşünülüyor.

Psikolojik sorunları olan kadınların sağlık birimlerine başvuru oranı daha yüksek. Yardım ihtiyacını kadınlar karşılıyorlar. Erkekler sorumlulukları ve çevre etkisi nedeniyle destek almayı reddediyor ve kendi içinde yaşıyor bütün sorunlarını. Buda yerli yersiz patlamalara neden oluyor. Kadınlara şiddet olarak da dönebiliyor.

Kadınların psikolojik sorunlarının temel sebepleri arasında yoksulluk ve şiddet bulunuyor. Şiddet gören kadınlarda psikolojik fırtınalar dinmiyor. Şiddetin temelinde ruhsal sorunları olan bir erkek yatıyor aslında. Yoksulluk ise tamamen çöküşe neden olabiliyor. Yapılan araştırmalara göre şiddet görmeyen ve parasal olarak iyi durumda olan kadınların genel olarak ruhsal sorunları bulunmuyor. Aile içi sorunlar taciz ve tecavüz kadınların psikolojik sorunlarının ana sebebi. Kadınların en küçük olayı bile büyütecek bir psikolojiye sahip oldukları yapılan bir araştırma ile ispatlanmıştır. Kadın psikolojisi neden aramaya dayalıdır. Bu nedenle küçük davranışlar tavırlar bile kadının psikolojisini bozabiliyor.

Ruhsal sıkıntılar ve psikolojik sorunların çözümü sağlık kurumlarına başvurmaktan geçiyor. Sorunların çözülmesi ruhsal hastalıkların tamamen ortadan kaldıramıyor. Psikolojik travmalar geçirmiş bir kadın hayatı boyunca bunun izlerini taşıyabilir. Böyle bir durumda düzenli olarak psikolojik destek ve tedavi almak en mantıklı çözüm. Psikolojik destek ve tedavi almalarına rağmen
sorunlarını çözemeyen hastalar da mevcut. Bu tür hastalar sıkıntı veya sorunlarını kafaya atarak sürekli aynı şeyi düşünen hastalardır. Böyle durumlarda dinlenilen müzik tarzının bile büyük etkileri bulunuyor. İngiltere de bir çok kadın hastaya müzik dinletilerek yada müzik yapmalarını sağlayarak çözüm bulunuyor. Eğer kendinizi sıkıntıda hissediyorsanız müzik dinleyebilirsiniz ama en yakın sağlık kuruluşuna başvurmak çözüm olabilir.

İlginizi Çekebilir

Arnica Tesla Premium Sessiz Elektrik Süpürgesiyle Temizlik Saati Sizin Elinizde

Sabahın erken saatleri, gecenin bir vakti, bebeğinizin gündüz uykusu, evde ders çalışan çocuğunuz, uyuyan komşularınız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir