Kadınlar İş Görüşmelerinde Nasıl Giyinmeli

Kadınların kariyerlerine ilk başlangıçları iş görüşmeleridir. İş görüşmelerinde vereceğiniz görüntü sizi 1-0 önde başlamanıza neden olabilir. İş görüşmelerinde ilk izlenim her zaman çok önemlidir. İş görüşmelerinde ilk izlenim, görüşmenizin devamlılığını sağlar. Eğer ilk izleniminiz kötü ise, hayal kırıklığına uğramanız da kaçınılmaz. Özellikle kadınlar iş görüşmesine giderken giyimlerine her zamankinden fazla önem göstermek zorundadır. Yakın zamanda iş görüşmeniz varsa size giyim konusunda birkaç önerimiz olacak.

Öncellikle görüşmeye gittiğiniz şirketi araştırmanız yararınıza olacaktır. Çünkü bazı şirketler giyim konusuna ayrı bir önem vermektedir. Eğer gideceğiniz şirket, bu anlayışa sahipse ön hazırlık yapmanız gereklidir. İş görüşmeniz için muhakkak koyu renkler tercih edin. Çünkü koyu renklerin modası asla geçmez ve resmi bir görüntü yakalamanızı sağlar. Ancak kıyafetinizin tamamen koyu bir renkten oluşmamasına özen gösterin. Mutlaka bir yerde beyaz kullanın. Çünkü beyaz renk psikolojik olarak karşınızdaki insanda güven duygusu yaratır.

Ayakkabı seçerken, hafif topuklu ve kapalı ayakkabıları tercih edin. Terlik, babet ya da platform topuklu çok yüksek ayakkabılardan kaçının. İş görüşmelerinizde sadelikten yana olun. Bu nedenle kombininizi oluştururken, çok abartılı aksesuar ve takılardan mutlak suretle uzak durun. Tüm alakayı üzerine toplayacak büyük taşlı yüzüklerden, parlak kolyelerden, sallantılı küpelerden kaçının. Bunlar yerine daha sade takılar tercih edin. Çantanız çok küçük ya da büyük olmamalı. İdeal boyda sade bir çanta kullanın.

Giyim dışında makyajınıza, saçınıza, bakımlı ellere de dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatalım. İş görüşmesine girmeden önce, güzel koktuğunuzdan emin olun.

İlginizi Çekebilir

İkonik Nike Ayakkabı Modelleri ve Performansları

Sportif giyimi tercih edenlerin en sık tercih ettiği markalardan birisi olan Nike, tasarladığı birbirinden şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir