Kadın ve Güzellik – Güzel Olmanın Yolları

Kadın; toplumumuzda aile yapısının temel yapı taşıdır diyebiliriz. Anne, eş gibi sıfatlar da üstlenir ve çoğu zaman yoğun tempo içinde yer alır. Nerdeyse kendine vakit ayıramaz. Bunun yanı sıra hem kendisini özel hissetmek hem de hayatın her anında mükemmel görünme arzusu içindedir. Bulunduğu ortamda fark edilmek ister. Kadınlar gerek iş hayatında gerekse günlük yaşamda güzel görünmek için yoğun çaba göstermektedirler. Tam anlamıyla “Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın” vardır cümlesini yaşatırlar. Kadınlarımız için güzellik hayatın her anında.

Güzellik; kişiden kişiye değişen, göreceli bir kavram olarak belirtilebilir. Göz güzelliği, burun güzelliği, ayak güzelliği gibi birçok şekilde ayırabiliriz.  Güzellik isteyen kadınların estetik başta olmak üzere giyim, moda, saç ve makyaj yakın takibindedir. Sürekli el altında bulunan ve tüm dünya çapında araştırma yapmamızı sağlayan internet başta olmak üzere dergiler, beraberinde broşürler dahil güzellik için fikir sahibi olmamızda önemli yardımcılardır. Güzellik çabası diye nitelendirebileceğimiz bu hummalı araştırmalar neticesinde makyajın püf noktaları, kendimize yakışan saç stillerini belirlemiş oluruz. Makyajdan söz etmişken kadınların sürekli göz önünde bulunan ve dış etkenlerden makyaj öncesi ve makyaj sonrası sakındığı sürekli titiz davrandığı cilt bakımına değinmek gerekir. Cilt bakımı, güzelliğine güvenen ve sürekliliği olmasını isteyen bayanların dikkat etmesi gereken önemli detaylardan birtanesidir. Cilt kremleri, merhemleri, makyaj öncesi ve sonrasına ait temizleyici / siyah nokta giderici tonikler, rahatlatıcı ve arındırıcı solüsyonlar, maske gibi daha sıralayabileceğimiz birden fazla cilt bakım ürünü mevcuttur. Hatta dipnot olarak belirtelim ki gülsuyu doğal bir cilt temizleyicisidir. Toplumda bilinen ‘ En değerli giysimiz cildimiz’ sözüne inan kadınların vazgeçilmezi olmuştur. Cilt bakım faktörünün yanında güzellik adına hoş koku da bayanların takip ederek önem verdiği bir diğer faktördür. Parfümden tutun duş jeli  ve sonrası hoş kokulu spreyler, deodorantlar kullanılan koku ürünlerindendir. Her tene farklı etki ve koku veren bu ürünler detaylı araştırmalar sonucunda kendinize özel ve uygun olanı seçmenize yardımcıdır.

Ayak güzelliği, tırnak bakımı gibi konular da güzelliğin içine aldığı diğer konulardır. Manikürden pediküre kuaförler de harcadığımız zaman neticesinde kadınların yapmış olduğu güzellik faaliyetleridir. Cilt bakımı ve hoş kokudan söz etmişken; saç bakımından söz etmemek mümkün değildir. Saç bakımı kadınların ister kapalı ister açık olsun belki de en önemli güzellik faktörüdür. Yüz tipine uygun saçı bulmak, uygun zamanlarda değişim yaparak ve yine uygun saç stiline sahip olmak kadınlarımızın saç bakımı konusunda dikkat ettiği konulardır. Zaman zaman saçtaki kırıkları temizletmek, uzun saç kullanan bir kadınsa söz edilen sağlıklı uzamasını sağlamak kuafördeki yoğun zaman geçmesine sebebiyet vermektedir. Güzellik için harcanan çabalar zorlu olsa da neticesi kadınların yüzünü güldürmektedir.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir