kadın doğum uzmanı

Kadın Doğum Uzmanı Nedir?

Bir kadın doğum uzmanı hamilelik, doğum ve bir kadının üreme sistemi konusunda uzmanlaşmış doktor adaylarıdır. Bebek doğurtabilmesi ve nice birçok kadına sunulabilen faydaların toplandığı daldır.

Doğum uzmanınız hamileliğiniz boyunca sizinle ilgilenebilir ve gelecek yıllar için birçok sağlık testleri gibi takip bakımı sunabilir. Tıp fakülteleri

doktorları hamilelik öncesi sağlık, hamilelik, kadın ve doğum , doğum sonrası sağlık sorunları, genetik ve genetik danışma konularında birçok eğitim ve pratik bilgilerden geçirir.

Eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra sıkı yazılı ve sözlü sınavlardan geçerler. Ardından alacakları başarılar sayesine doğum uzmanı olmaya hak kazanırlar. Antalya kadın doğum uzmanları bu noktada alanlarında yüksek eğitim ve tecrübeye sahiptirler.

Antalya Kadın Doğum Doktorunuzun Avantajları

Antalya Kadın Doğum Doktorunuzun Hamileliğiniz sırasında:

Düzenli ultrason, ölçüm ve testler dahil olmak üzere sağlığınızı ve gelişmekte olan bebeklerin sağlığını titizlikle izler.

Hamileliğiniz sırasında sorunlara neden olabilecek veya yüksek tansiyon, diyabet , enfeksiyonlar ve genetik bozukluklar gibi bebek sağlığını etkileyebilecek sağlık durumlarını dikkatlice kontrol eder.

Diyet, egzersiz , ilaçlar ve sağlıklı kalma konusunda tavsiyede bulunur.

Sabah bulantısı , sırt ve bacak ağrısı , mide ekşimesi ve diğer yaygın gebelik şikayetleri ile başa çıkmanıza yardımcı olur.

Hamilelik ve büyüyen bebeğinizle ilgili sorularınıza cevap olur.

Kadın doğum sırasında neler olacağını nasıl adım adım ilerleyeceğiniz noktasında aklınızdaki soru işaretlerine ışık tutar.

Diğer birçok bilgi için Antalya Kadın Doğum Doktorunu arayarak ücretsiz şekilde bilgi alabilirsiniz.

Kadın Doğum Doktoru Ekibi Nasıl Çalışır?

Kadın Doğum Doktoru hamileliğinizden önce, sırasında ve sonrasında hayatınızda merkezi bir rol oynayacaktır. Hemşireler, hemşire- ebeler , doktor asistanları ve diğer sağlık profesyonelleriyle birlikte çalışarak bakımınızda büyük etken olur.

Kaliteli ekip üyelerini rutin doğum öncesi ziyaretleriniz sırasında görebilirsiniz. Kadın Doğum Doktoru sizin ve baba adayınızın hamilelik eğitimleri verir.

Büyük gün geldiğinde, hemşireler, emeğin zor işlerinde size yardımcı olacaktır. Kadın Doğum Doktoru ilerlemenizi izleyecek ve zaman geldiğinde bebeklerinizi teslim edecektir.

Neden Kadın Doğum Doktoru İhtiyacınız Olabilir?

Aile hekimleri ve ebeler de hamilelik bakımınızı koordine edebilir, ancak bir Kadın Doğum Doktorundan bakım almanın önemli olabileceği bazı durumlar vardır:

35 yaşın üzerindeyseniz veya yüksek riskli bir hamilelik yaşıyorsanız, doğum öncesi bakımınızı bir  Kadın Doğum Doktorundan almak isteyebilirsiniz.

Riskli gebeliği olan bazı kadınlar, karmaşık gebeliklerde ileri eğitim almış bir Kadın Doğum Doktorundan yararlanmak isteyebilir.

Bir aile hekimi veya ebe bir aile hekimliği hamilelik bakımınızı sağlıyorsa ve sizde komplikasyon gelişirse, muhtemelen bir Kadın Doğum Doktoruna danışır. Bu nedenle birincil olarak doktora gitmeniz sizin için daha faydalı olabilir.

Sağlıklıysanız ve sağlıklı, normal bir hamilelik bekliyorsanız, yine de bir Kadın Doğum Doktorundan bakım almayı tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Nane Çayı ve Faydaları

Nane çayı susuzluğu gidermek konusunda oldukça etkilidir. Aynı zamanda tazelenme hissi de verir. Nane çaylarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir