İpeksi Bir Cilt Nasıl Elde Edilir?

İpek gibi yumuşak su gibi duru bir cilt her bayanın hayalidir. Duru ve güzel lekesiz sivilcesiz bir cilt size hayal gibi mi geliyor. Siz de ipeksi bir doğal güzellik için ne yapmalıyım? Diye soranlardan mısınız? Öyle ise bu yazıyı okumaya devam edin. Size çok güzel tariflerim ve tüyolarım olacak. İpeksi bir cilde anında küçük adımlar ile ulaşacaksınız. Hem de masrafsız ve tamamen doğal yollar ile. Bu imkânsız demeyin. Gelin beraber okuyalım.

Öncelikle ipeksi cilt için cildin yüzeyi temiz olmalıdır. Siz siz olun asla yaptığınız makyaj ile uyumayın. Bu cilde büyük zarar verir. Ayrıca makyaj cilt gözeneklerini tıkayacağı için siyah nokta oluşumunu hızlandırır. Cildinizi her sabah duru su ile iyice yıkayın. Ve her makyaj sonrasında mutlaka makyajı temizleyin.

Her akşam uyumadan önce cilt tipinize uygun nemlendirici ile ellerinizi ve yüzünüzü kremleyin. Sabahları da aynı işlemi yaparak cildinizin nemlenmesini sağlayın. Nemli cilt kurumaz ve kırışıklık oluşturmaz. Böylece ipeksi bir cilt için yatırım yapmış olursunuz.

Siyah noktalar veya sivilce izleri de ipeksi görünümü bozar. Bu yüzden cildinize düzenli aralıklar ile peeling yapın. Böylece cildiniz hava alacak ve daha duru bir tona kavuşacaktır. Kuru bir cildiniz var ise bal ve yoğurt maskesi işinize oldukça yarayacaktır. Yağlı cildiniz var ise limon ve karbonat sizi oldukça rahatlatacak. İkisi de ciltteki fazla yağı hem azaltır hem de doğal nemlenmesini sağlar.
İpeksi cilt için tüm bunlar size yeterli olacaktır. Sağlık ve güzellikle kalın

İlginizi Çekebilir

Nane Çayı ve Faydaları

Nane çayı susuzluğu gidermek konusunda oldukça etkilidir. Aynı zamanda tazelenme hissi de verir. Nane çaylarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir