İlk Buluşmaya Nasıl Hazırlanılmalı?

İlk buluşma, heyecan vereci bir duygudur. İlk buluşma çok önemli iki tarafında birbiri üzerinde olumlu etki bırakma çabasında olacaktır.

İlk buluşma ya gitmeden önce bir hazırlık yapın. Bayanların hazırlığı uzun süreceği için bayanlar erkenden başlayın hazırlığa

İlk Buluşmaya Hazırlık Nasıl Olmalı!

1. Kıyafet seçimi ilk önce sizin kendinize yakıştırdığınız için de kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetleri seçin. Giyim de aşırıya kaçmayın çok kısa bir etek veya elbise giymeyin ölçülü giyinin.

2. Saçlarınız güzel bir şekil verin boyası gelmişse boyayın saçların erkekler üzerinde etkisi oldukça yüksektir.

3. Makyaj yapacağınız makyajı aşırıya kaçmayın hafif bir makyaj kullanın gözlerinizi ortaya çıkartacak göz makyajı yapın gözler önemlidir.

4. Buluşacağınız mekân da önemlidir. Sesiz, sakin bir mekân seçin birbirinizle konuşurken iyi iletişim kurmanız için mekân önemlidir.

5. Yalnız gidin buluşmaya yapılan hatalardan biride ilk buluşmada yalnız gitmemek. Yanınız da biri olduğun da rahat olamazınız sormak istediğiniz soruları soramazsınız.

6. Karşılıklı oturmaya çalışın arada göz temasın da bulunun doğal olun başkasını sakın oynamayın bu size bir yerde ele verir. Ne işle meşgul olduğu, ailesini, ilerde neler yapmak istediğini, gününü nasıl geçirdiğini gibi sorular sorun bu soruları o da size soracaktır. Bir sohbet havası açıldığında rahat olursunuz heyecanınız da gitmiş olur. İlk buluşma da birlikte çok oturmayın işiniz olduğunu söyleyin. İkinci buluşmayı karşı tarafın istemesini bekleyin ikinci buluşma hemen ertesi gün olmasın arada 2-3 günlük bir zaman geçmesini bekleyin. Bu zaman için de siz de buluşmanın sizde bıraktığı etkiyi düşünün etkilemişseniz ikinci buluşmaya gidin. Bir etki bırakmamışsa siz de bir daha buluşmayın.

İlginizi Çekebilir

Kış Depresyonu Nedir? Nasıl Aşılır?

Depresyon gelip geçici bir durumdur ama hayatınızın tümünü etkileyen bir durumdur.  İnsanın çevreleyen bir çember düşünün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir