26 Ağustos 2019 , Pazartesi
Anasayfa / Aşk & Evlilik / İlişkide yaş farkı önemli mi?
ilişkide yaş farkı

İlişkide yaş farkı önemli mi?

Bazı ilişkilerde yaş farkı sorunu önem taşıyabiliyor. Yaş farkına rağmen ilişkileri iyi şekilde idare etmek için bayanwomen.com dan tiyoları alabilirsiniz.

Genel olarak bazı erkeklerin kendilerinden küçük olan yaşlı kadınlar ile birlikte olmayı tercih ediyor gibi görünmektedir. 1930’lu  yıllarında Parental Investment Theory türkçe olarak Ebeveynlik Yatırımı Teorisi olarak bilinen erkekler genç kadınları daha çok doğurgan olarak gördüklerinden dolayı onlar ile evlilik yaptıkları görülmüştür. Kadınlarda aynı düşüncelere sahip olup erkeklerin çocuklarına daha iyi baba olabilir ve daha iyi eş olduğunu düşünerek tercihlerini bunlara göre yapmışlardır. Fakat iki ilişkinin de  yaş farklarının yükselmesinden dolayı daha çok büyük sorunları tetiklediğini gördüklerinde bu iki ilişki de yıprandığını gördüler.  Bu iki eşleşmeden dolayı sosyal hayatta uyumsuzluklar ortaya çıkmaya başladığından dolayı  büyük sorun olduğunu fark ettiler. Fakat AŞK mantık işi değildir.

Birbirlerini çok sevdikleri için yaş farkının bir anlamı kalmamıştır ve daha iyi bir ilişki için iki tarafta birbirlerinin ortak noktalarında buluştuklarında gayet güzel bir ilişki ortaya çıkmaktadır. Birbirinizin ortak olarak sevidiği hobilerini bulup bunları ortaya çıkardıklarında daha kuvvetli bir ilişkiyi yaşamak mümkündür. Peki bunları nasıl yapacağız?

Partneriniz ile neden birlikte olduğunuzu açık birşekilde ifade edin ve bu konuda dürüstlüğünüzü ön plana mutlaka çıkarın. Partneriniz bunu hissettiği anda sizin ile daha iyi bir ilişkisi olacağına inanır. Partnerinizin size güvenini daha çok arttırır.

İki ilişkide mutlaka olması gereken bir madde ise kesinlikle ilişkide bir kişi mutlaka kariyer konusunda diğer kişiye yardımcı olması gerekmektedir. Başta ailenizden bu konu hakkında mutlaka birşeyler söylemler olabilir fakat bunları kesinlikle göz ardı edin.  Bırakın kim ne derse desin sizi siz yapan ikiniz olmanız gerekmektedir.

Bu ilişkiyi bitirmeniz için çevrenizdekiler size ne kadar da baskı yapsalar kesinlikle onları dinlemeyin.

Bir önceki yazımız olan Aşk; Bilimsel Kavramı başlıklı makalemizde aşk nedir ve bilimsel olarak aşk hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Çıplak Uyumak İçin Üç Mantıklı Neden

Artık uyurken pijama ve size bol gelen tişörtle uyumaya son. Son zamanlarda bilim adamları çıplak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir