Herkesin Bilmesi Gereken Mutfaktaki Püf Noktalar

Isıtmak istediğiniz sütün dibinin tutmaması için cezvenin içini temiz su ile çalkalayın. Cezvedeki suyu kurutmadan içine dökeceğiniz sütün dibinin tutmadığını göreceksiniz.

Kaşar peyniri ve diğer peynirlerin kurumaması için onları cam kavanozda muhafaza edin. Bu şekilde kurumalara engel olabilirsiniz.

Tuz nemli ortamlarda topaklandığı için sıkıntı yaşarız. Bu nedenle tuzun bulunduğu kabın içerisine bir kaç adet prinç koyarak o sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Eğer meyveleri soyduğunuz zaman kararmalarından şikayetçiyseniz onları limon yardımı ile ovarak kararmalarına engel olursunuz.

Limonların yeterince pişmediğini gördüğünüz zaman suyunun daha fazla olmasını istiyorsanız limonu kullanmadan hemen önce bir kaç dakika çok fazla sıcak suda bekletin.

Eğer patatesleriniz filizlendiyse bu işe son vermek için patateslerin bulunduğu kaba veya poşete bir kaç adet yeşil elma koyun.

Fırına koyduğunuz etlerin kurumasını istemiyorsanız içerisine 1 bardak su koyun. Bu şekilde etler yumuşak olacaktır.

Yağı kızarttığınızda fışkırmasına engel olmak için içerisine bir tutam tuz ilave ederek sıçramalara engel olabilirsiniz.

Mısır haşlayacağınız zaman tadının daha lezzetli olması için mısırın bulunduğu kaba 1 tatlı kaşığı şeker ilave edebilirsiniz.

Karnıbahar pişirecekseniz içerisine bir miktar süt ekleyerek hem bembeyaz olmasını sağlarsınız hem de kokusunu azalttığını görürsünüz.

İlginizi Çekebilir

Serinletici Kızılcık Şerbeti Tarifi

Gerekli Malzemeler Kızılcık (1 kilogram miktarınca) Su (1,5 litre/ 6 su bardağı miktarınca) Toz Şeker …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir