2017 HAVLU KENARI MODELLERİ_9.jpg

Havlu Kenarına Dantel Önerileri

Havlu Kenarına Dantel Önerileri

Günümüzde birçok fabrika yapımı el örgüleri benzeri hanımların ilgisini çekecek hazır modeller olsa da el emeği göz nuru dantel modellerinin yerini elbette tutamaz. Gelin hep birlikte geleneğimizin değişmez parçası olan, annelerin vazgeçemediği dantel modellerine göz atalım.

Çeyizlerin olmazsa olmazı şıklığıyla göz dolduran havluları birde dantellerle taçlandırdığımızda ortaya harika işler, modeller çıkabiliyor. Teknolojinin bu denli geliştiği günümüz çağında model bulmak hiçte zor değil. Bir tıkla önünüze milyonlarca hatta binlerce dantel modelleri serili veriyor. Peki, tüm modeller yeni mi, hangi model daha moda, hangi modeli örmeliyim diye düşünüyorsanız tam da yerine geldiniz demektir şanslısınız.

15 sene öncesine kadar abartılı, taşlı, süslü modeller revaçta iken şimdilerde ise her alanda olduğu gibi örgülerde, dantellerde sadelik ön plana çıkıyor. Sade ve şık mantığını aklımızın bir köşesinde tutup bu seneki dantel havlu kenarı örneklerini inceleyelim. Renk tercihi her zaman size kalmıştır hangi renkle hangi rengi kullanacağınızı size ve aynı zamanda havludaki güllerin, desenlerin renklerine uydurmakta da fayda var.

Bu ince ayrıntıyı unutmamalıyız böylece dantelimiz ve havlu arasındaki renk uyumunu kolaylıkla sağlayabiliriz. Bir diğer önerimiz ise havlunun boyutuna göre dantelin boyutunu ayarlamak. Havlu büyük dantel modeliniz küçük ise dantel ve havlu arasında göz zevkini kaçıran bir uyumsuzluk ortaya çıkmaktadır bunu önlemek için küçük havlulara küçük modelleri tercih etmeliyiz.

Benim dantel modelim farklı olsun, herkeste olandan olmasın diyorsanız dantelinize farklı renklerde boncuk kullanabilir bu boncukları ise simli iplerle örerek havlunuza pırıltılar katarak modelinizin canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Her şey sizin elinizde, tüm imkânlarınızı kullanarak, eski ve yeni modelleri birleştirerek harikalar yaratabilirsiniz. Eskinin perde kenarı dantellerini havlu kenarlarına kullanabilirsiniz.

Yaratıcı olmakta fayda var sizde yaratıcılığınızı kullanıp, bu fikirlerinizi ek materyallerle destekleyerek farklı dantel modelleri ortaya çıkarabilirsiniz bunu yaparken de internetteki dantel modellerinden faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Büyük Beden Kadın Giyimin Adresi Moda Cazibe! Harika Kombin Önerileri

Moda uzun yıllardır şık ve stil sahibi bir görünüm oluşturmak isteyen herkesin vazgeçilmezleri arasında yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir