Close up of woman's eyes

Hassas Gözler İçin Makyaj Tavsiyeleri

Göz makyajının kadınlara kattığı hava inkar edilemez. Ancak göz de oldukça narin bir yapıya sahip. Makyaj malzemesine maruz kalan hassas gözlerin, bu kimyasal kozmetiklerden en az zarar görmesini sağlamak için nelere dikkat etmeli?

Öncelikle makyajdan önce ellerinizi güzelce yıkamalısınız. Hassas gözler, normale göre çok daha kolay tahriş olabilir veya mikrop kapabilir. Bunun için ellerinizi yıkamış dahi olsanız, göz kreminizi kutusundan elinizde değil bir spatula ile almanızda fayda var. Gözlerinizdeki hassasiyeti tetiklememek için gözünüze far uygularken kesinlikle parmağınızı kullanmayın ve hatta farın rengini denemek için parmağınızı fara sürmeyin. Aynı aplikatörü iki farklı renk farı üst üste sürmek için kullanmayın. Gözlerinizin zarar görmemesi açısından, aplikatör, fırça veya süngerinizi her kullanımdan sonra mutlaka yıkayın.

Kontakt lens kullanıcısıysanız veya gözlerinizle ilgili bir kuruluk problemi yaşıyorsanız, aldığınız farın yağ ve balmumu içeren krem far olmasına özen gösterin. Yeşil, kırmızı ve tonlarındaki farlardan kaçının, aksi halde daha yorgun görünen gözlere sahip olursunuz.

Yine kontakt lens kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bir başka da nokta da, göz kaleminin gözün içine uygulanmaması gerektiği. Gözyaşı, göz kalemiyle tepkimeye girerek kaşıntı ve sızlamaya sebep olabilir.

Rimellerin bakteri toplama özelliği vardır, bu yüzden rimek kullanımında fırçayı sürekli tüpün içine sokup çıkarmamak gerekir. Eğer gözleriniz hassaslaşıyor ve kızarıyorsa, bunun sebebi genellikle rimeldir.Son olarak makyajınızı tamamladıktan sonra kaşlarınızı hareket ettirmek göz makyajınızın oturmasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir