hamilelikte güzellik

Hamilelikte Güzelliğini Koruyun

Biz hanımlar, sağlık ve bakımlı olduğumuz sürece her dönemde ve her zaman güzel gözükmenin yollarını buluruz. Özellikle hamilelik döneminde anne adayları, anne olma heyecanı ile güzelliklerine daha da güzellik katlanır. Ayrıca da içinizdeki bu güzelliğin, görünüşünüze daha da yansımasını sağlayacak birkaç tüyo!

C VİTAMİNİ

Özellikle hamilelikte unutulmaması gereken vitaminlerin başında C vitamini gelmektedir. Meyve ve sebze gibi bol miktarda C vitamini bulunmasının yanı sıra bu vitamin hem damar sağlığınızı korumakta hem de varis gibi cilt hastalıklarından sizi engellemektedir.

İSTENMEYEN TÜYLER

Hamilelik döneminde en can sıkıntısı olan tüyler kimyasal maddeler içeren tüy dökücü kremlerden kesinlikle kaçınmanızı öneririz. Çünkü içerisinde bulunan tiyoglikolik asit kesinliği tam olarak kanıtlanmasa da hem bebeğiniz için hem de kendi sağlığınız için tehdit oluşturabilir.

MELAZMA

Melazma; hamilelik döneminde vücutta kendiliğinde oluşan, sonrasında da kendiliğinden kaybolan lekeler olarak adlandırılır. Tabi bunu engellemek birazcıkta sizin elinizde. Bunu önlemek için, güneş ışınlarınızdan uzak durabilirsiniz..

AKNE

Hamilelik döneminde genellikle hormonal değişimlerin sonucunda akne gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hamilelik dönemde özellikle sizlere önerebileceğimiz, yağsız temizleyiciler ve nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Ayrıca da bitkisel içerikli ürünleri daha çok kullanmanızı öneririz.

SAÇ BAKIMI

Öncelikle hamilelik döneminde saç bakım ürünlerine, saç boyalarına, şampuanlarına ve sprey gibi kullanılması gereken saç ihtiyaçlarına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü P-feniledediyaminin içerisinde buluna bileşim maddesi bazen hamilelikte tehlikeli olabiliyor. Bundan dolayı bu gibi ürünleri alırken içeriğine dikkat edilerek alınırsa sizler için daha iyi olacaktır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı hamile hanımların en çok başvurdukları eski yöntemlerden bir tanesidir. Hindistan cevizi yağı hamile hanımları bu yağı vücut losyonu olarak kullanmalarının yanında ayrıca da, göğüs ucu kremi olarak da kullanabilmekteler.

İlginizi Çekebilir

Tıraş Makineleri İle Pürüzsüz Bir Cilt

Klasik traşın daha pratik ve keyifli olarak uygulanması kaliteli bir makineye bağlıdır. Tıraş ve sonrasındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir