Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Hamile olup olmadığınızı ve her şeyin yolunda olduğunu gösteren bazı belirtiler vardır. Bu belirtiler ile gebelikten şüphelenebilir ve test yöntemleri ile bu şüphenizden daha da emin olabilirsiniz.

Hamilelik belirtileri genellikle şunlardır;

Adet gecikmesi gebelik şüphesine sebep olan en önemli belirtidir. Adet gecikmesi genellikle hamilelikten şüphelenmede ilk haberci niteliğindedir. Spiral veya doğum kontrol hapı ya da ertesi gün hapı dahi kullanıyor ve adetiniz gecikti ise hamilelikten şüphelenmeniz gerekmektedir. Ama her zaman adet gecikmesi hamile olduğunuz anlamına gelmemektedir. Bazen diğer sebeplerden dolayıda adetiniz gecikebilir.

Adetin yanı sıra bulantıkusmasık idrara çıkmahalsizlikyorgunlukyemek kokularına tahammül edememegöğüslerde hassasiyet ve şişkinlikuyku hali ve kasık ağrısı gibi durumlarda hamilelik belirtilerindendir. Bu belirtilerde her zaman kesin sonuç vermeyebilir. Bu yüzden kesin sonuç için bir ultrason çekerek ya da hamilelik testi yaparak şüphenizden emin olabilirsiniz. Gebeliğin ilk haftasında bebek daha çok küçük olduğu için görülmeyebilir. Şayet hamilelik testlerinde çift çizgi yani pozitif durum hamile olduğunuzu, tek çizgi negatif yani hamile olmadığınızı gösterir.

İlginizi Çekebilir

Arnica Tesla Premium Sessiz Elektrik Süpürgesiyle Temizlik Saati Sizin Elinizde

Sabahın erken saatleri, gecenin bir vakti, bebeğinizin gündüz uykusu, evde ders çalışan çocuğunuz, uyuyan komşularınız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir