Güzel Tırnaklar İçin Doğal Kürler

Tırnak uzatmak çoğu kadının en büyük arzularındandır. Çünkü uzun tırnaklara bakım kolayca yapılmakta ve bakımlı uzun tırnak ise elinizi hoş göstermektedir. Oje ve aksesuarlar bakımlı ve uzun tırnaklı ellerde daha güzel görünmekte, buda size artı bir güzellik katmaktadır.

Tırnaklar hassas ve ilgi isteyen bir bölgedir. Özellikle bilinçsiz aseton kullanımı tırnakların zarar görmesine ve incelerek kırılmasına neden olabiliyor. Bu noktada aseton kullanmak yerine gece yatmadan önce bir pamuğa tentürdiyot damlatarak tırnaklarınızı temizlemeniz, tırnaklarınızın güçlenmesine ve düzgünleşmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca tırnaklara haftada bir ya da maksimum iki kere manikür yaptırmanız da yine tırnaklarınızın güçlenmesi açısından faydanıza olacaktır.

Tırnaklarınızın güzel görünmesi için sürekli oje sürülmesi de yine tırnağa zarar veren bir başka husustur. Tırnaklarınıza oje sürdüğünüzde tırnaklarınız havasız kalacağından zayıf düşecektir. Zayıf düşen tırnak ise kolayca kırılabilir. Tırnaklarınız kısa ise bununda bitkisel olarak çözümü mevcuttur. Nasıl demeyin tarifi hemen aşağıda 😉

Tırnak uzatan kür tarifi

Malzemeler

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı süt

Yapılışı

Bir cam kaseye tüm malzemeleri dökün ve iyice karıştırın. Karışımın 10 dakika birbirine karışmasını bekleyin. 10 dakika sonra tırnak uzatan doğal kürümüz hazır olacaktır

Uygulanışı

10 dakika bekleyen karışımı bir pamuk yardımı ile tırnaklarınıza ve tırnak diplerinize sürün. Tırnağınız da 15 dakika kaldıktan sonra ılık su ile elinizi durulayın. Bu karışımı haftada 3 kez uyguladıktan sonra tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını ve daha düzgün çıkarak güçlendiğini farkedeceksiniz.

Alternatif tırnak uzatan kür

Malzemeler

Yarım çay bardağı su

1 yemek kaşığı lavanta

Yapılışı

Suyu bir cezve ile kısık ateşte ısıtın ve lavantayı suyun içerisine dökün. 5 dakika kadar bekledikten sonra kürümüz hazır duruma gelecektir.

Uygulanışı

Kürümüzü bir pamuk ile tırnak ve tırnak diplerine sürün. 15 dakika bekledikten sonra ellerinizi ılık su ile durulayın ve pamuklu bir havlu ile kurulayın. Bu kürü iki günde bir kez uyguladığınızda etkili sonucu gözlerinizle göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir