Göz Çevresindeki Koyulukları Kapatma Tüyoları

Kadınlar yaşamlarının her anlarında güzellik arz eden bir görünüme sahip olmak isterler. Ancak gerek hayat telaşı gerek iş hayatı bir şekilde bayanların günlük bakımlarını ve düzenli olarak yapmaları gereken birçok uygulamayı gerçekleştirmelerine engel olmaktadır. Bu noktada gün boyu bakımlı ve güzel görünmek için makyaj devreye girmektedir.

Özellikle kişinin bakışı, onun aktif hayatını ortaya çıkarmaktadır ve bayanlar yorgun gösteren göz çevreleri ile güne başlamak istemezler. Göz çevresindeki halkalar ve koyuluk genellikle düzensiz ve az uykudan dolayı ortaya çıkmakla birlikte vitaminsizlik ve su tüketiminin azlığı da tetiklediği bir durumdur. Bu nedenlerden ötürü boy gösteren göz çevresi koyuluğu ve gözaltı morlukları kişiyi yorgun, halsiz göstererek kötü bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bayanlar için bu durum iki kat daha büyük bir sorun olmaktadır.

Etkili bakışlara sahip olmak isteyen kadınlar söz konusu göz çevresi koyuluğuyla bir kâbus yaşarlar. Bu noktada kapatıcılar devreye girmektedir. Etkili bir göz makyajı için öncelikle doğru bir kapatıcı ile söz konusu göz çevresini teninize uygun bir tona getirmeniz gerekmektedir. Kapatıcı seçerken ise kesinlikle teninize en yakın tonu seçmelisiniz. Aksi takdirde göz çevreniz ve yüz renginiz faklı olacaktır ve bu hiç de hoş bir fotoğraf karesi olmayacaktır. Özellikle burada kapatıcınız teninizle aynı renkte seçilmemelidir. Daha iyi bir sonuç almak için, teninizin renginin bir ton açığı ya da bir ton koyusunu seçmelisiniz.

Kapatıcıyı uygulamadan önce mutlaka cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmasınız ve nemlendirici yüzünüz tarafından iyice emildikten sonra göz bölgenize yayarak kapatıcınızı yediriniz. Göz çevreniz artık güne ya da arzu ettiğiniz bir şekilde makyaja hazırdır.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir