Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Çözümler

Yaşa ve yaşam tarzına bağlı olarak gelişen göz altı ve çevresi kırışıklıkları hanımların en büyük sorunlarından biridir. Yüzün olduğundan daha olgun görünmesine sebep olan bu kırışıklıklar için uygulayacağınız doğal maskeler ile daha gergin ve pürüzsün bir göz çevresine sahip olabilirsiniz.

Limon, kahve ve zeytinyağı ile hazırlanan göz maskesi

Evde her daim bulunan bu malzemeler ile göz çevreniz için hazırlayacağınız maske hem kırışıklıkların gerginleşerek düzgünleşmesine, hem de cildinizin yeni kalmasına yardımcı olacaktır. Bu maskeyi geceleri yatmadan önce uygulamalısınız.

Maske için gerekli malzemeler:

  1. 1 çay kaşığı Türk kahvesi (şekersiz)
  2. 4 damla limon
  3. Yarım çay kaşığı zeytinyağı

Maskenin hazırlanışı:

Yukarıda verilen malzemeleri bir kabın içerisine koyun ve iyice karışmasını sağlayın. Homojen bir yapıya sahip olduğundan emin olmalısınız. Hazırladığınız bu karışımı parmaklarınız aracılığıyla göz çevresine iyice yedirerek uygulayın. Masaj şeklinde uygulayarak göz çevrenizdeki kan dolaşımını da hızlandırın.

10 – 15 dakika masaj şeklinde uyguladıktan sonra cildiniz tarafından emildiğini hissedeceksiniz. Emilmeyen kısımları hafif ıslak bir pamukla temizleyebilirsiniz.

Göz kırışıklığını engellemek için neler yapmalısınız?

Doğal maskelerin yanı sıra alacağınız önlemler de göz kırışıklıklarının oluşumunu engelleyecektir. İşte günlük hayatta uygulayabilecekleriniz:

Özellikle öğle saatlerinde güneşin zararlı ışınlarından uzak durun, dışarı çıkmak zorundaysanız güneş gözlüğü ve şapka kullanabilirsiniz.

Faktör derecesi yüksek güneş kremlerinden kullanın.

Vücudun en önemli ihtiyaçlarından olan suyu gün içerisinde bol bol tüketin. Günde en az 1,5 litre su içmeye özen gösterin. Ayrıca kahve, çay gibi vücutta su emilimini azaltan içeceklerden uzak durmaya çalışın.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir