Göz çevresi cilt bakımı için 7 ipucu

1- ÖZEL KARIŞIMLAR

Eğer göz çevreleriniz için ayrı ve farklı ürünler kullanmaya karar verirseniz, bilinmeyen karışım içeren ürünlerden kaçınmalısınız. Göz çevreleriniz ve bu bölgeler için cilt bakımlarınız için nikotinik asit, kafein, peptid, seramid ve nemlendirici özellik içeren göz ve cilt bakımı ürünleri tercih etmeniz çok daha yararlı olacaktır. Bu tarz madde ve asit içeren bakım ürünleri kırışıklıklar, renk değişimi, ince çizgiler ve şişkinlikler ile mücadelede yardımcı olacaktır. Göz çevresindeki bezeler açısından da yağ içeren bakım ürünlerinden kaçınmak yararınıza olacaktır.

2- NAZİK OLUN

Yukarıda da özellikle bahsettiğimiz üzere göz çevresin deki deriler oldukça hassas ve narindir. Bu yüzden bu çevrede ve bölgede yaptığınız cilt bakımı sırasında oldukça nazik olmanız bakımın sağlığı açısından önemlidir. Vücutta ki diğer deri ve bölgelere göre 6-10 kat arası daha ince yapıya sahip olan göz çevresi bakımı yapılırken büyük itina ve hassasiyet gösterilmelidir. Kaba bir şekilde yapacağınız cilt bakımınız cilt bozukluklarına neden olabilir. Bu konuda yüksek nezaket ve hassasiyet sahibi olunmalıdır.

3- AĞDA YAPMADAN ÖNCE AĞDANIZI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİN

Göz çevresi cilt bakımı sırasında yapacağınız kaş ağdalarınız gözün üst kısmındaki derileriniz de hasar oluşturabilir. Ağdalarınızı yapmadan önce tekrar gözden geçirmek akıllıca bir davranıştır. Hatalı ağdalar cilt bozukluklarına sebep olabilir. Ağdaya bir alternatif olarak da balmumu tercih edebilirsiniz. Yapı  bakımından ağdaya göre daha nazik ve yumuşak dokuya sahip olan balmumu, narin ve ince bölgelerde daha fazla tercih edilir. Sizde hassas göz çevrenizin bakımında balmumu tercih edebilirsiniz.

4- GÖZ ÇEVRENİZ İÇİN AYRI BAKIM ÜRÜNLERİ KULLANIN

Göz çevresi bakımı nasıl olmalı? Cilt bakımı genel olarak önemlidir. Fakat göz çevresi hassaslığı ile daha nazik ve daha özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Bu yüzdendir ki genel cilt bakımı için kullandığınız  bakım ürünlerini göz çevresi bakımı için kullanmayınız. Bu bölge için tercih ettiğiniz bakım ürünleriniz tamamen özel olmalıdır ve kesinlikle başka bir bölge için kullanılmamalıdır. Göz çevresi temizliğinize özel ilgi göstermeniz göz güzelliği ve bakış çekiciliği bakımından önemlidir. Cilt bakım uzmanlarına göre göz ve çevresi için bölgede oluşmuş yağ ve leke temizliği için yüzünüzü yıkamak yerine özel bakım partikülleri tercih etmek çok daha sağlıklı olacaktır. Göz çevreniz için özel bakım ürünleriniz tercih ediniz.

5- GÜNEŞ KREMİ KULLANIN

Göz çevresi hassas yapısı ve ince deriye sahip olması sebebi ile güneş ışığından çok daha fazla etkilenebilir. Aşırı güneş ışığına maruz kalan göz çevresi  çabuk kırışır ve halkalar oluşur. Bu durumu önlemek için güneşten koruyucu kremler tercih etmelisiniz. Erken yaşlanmanızı ve gözünüzün hasar görmesini de önleyecek olan bu kremler aynı zamanda, pürüzsüz ve yumuşak cildiniz için de yararlı olacaktır.

6- MASAJ

Eğer yüzünüzde ve özellikle göz çevreleriniz de önemli cilt sorunları yaşıyorsanız, bu sorunun çözümü için düzenli olarak masaj yaptırmalısınız. Masaj düzenli olarak tercih edildiğinde şişkinliklerden, morluklardan ve halkalardan kurtulabilirsiniz. Bu yöntemin mümkün olmadığını düşünebilirsiniz fakat düzenli olarak yaptığınızda cildiniz için harikalar meydana geldiğini göreceksiniz.

7- MASKE VE PED

Göz çevresi cilt bakımı için 7 ipucu… Göz altı maskeleri ve pedleri göz çevrenizi rahatlatmak, temizlemek ve yenilemek için ideal bir yöntem olabilir. Göz çevrenizi sakinleştirmek ve nemlendirmek için pedler ve maskeler güzel seçenekler arasında yer alıyor. Cilt temizliği ve göz çevrelerinin hassas yapısı için maske ve pedler uygundur.

Bu pratik ve kolay ipuçlarının sizlere yardımcı olacağını umuyoruz ve cilt bakımınız konusunda sizlere büyük kolaylıklar sağlayacağını düşünüyoruz. Gözlerimizi iç dünyamızın aynası olması sebebi ile ihmal edilmemelidir ve bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Bu ipuçları sayesinde harika gözler ve çekici bakışlar kaçınılmazdır.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir