26 Ağustos 2019 , Pazartesi
Anasayfa / Güzellik & Bakım / Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir

Canımızı sıkan cilt sorunlarından biri de göz altı morluklarıdır. Özellikle az uyumak ve yorgunluğun sonucunda daha da fazla meydana çıkarak cildimizi gölgeler. Bu nedenle uykumuza ve dinlenmemize dikkat ederek ufak bir kaç adımda bu morlukları hafifletebilirsiniz.

Kullanımı biten çay poşetleri

Papatya ve ta yeşil çayı tavsiye ederek diyoruz ki bu çay poşetlerini buzdolabında soğuyana dek bekletin. Dolaptan çıkardıktan sonra çay poşetlerini göz altınızda bekletin.

Süt

Göz altı morluklarına iyi gelen ürünlerden biri de süttür. Sütü pamuk yardımı ile göz altlarınıza göz kapaklarınıza ve çevresine sürdükten sonra belli bir müddet beklemelisiniz. Daha sonra sütü sürdüğünüz alanları su yardımı ile silin.

Domates

Cildin yatışmasına katkı sağlayan ve aynı zamanda da esnekliğini arttıran bir yiyecektir.

1 tatlı kaşığı domates suyu

1 tatlı kaşığı limon suyu

Bu karışımı göz altlarınıza sürün ve daha sonra da 10 dakika bekleyin. Bekleme işleminden hemen sonra karışımı su ile temizlemelisiniz. İlk etapta günde maksimum 2 defa olacak şekilde uygulamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Cilt Güzelliği İçin Peeling Önerileri başlıklı makalemizde doğal peeling yapımı, peeling nasıl uygulanır ve peeling tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

tahriş olan ciltler için öneriler

Tahriş Olan Ciltler İçin Öneriler

Cildin sağlığı ve güzelliği kişisel imajın en önemli unsurlarındandır. Cilt tahrişi; nem, güneş ışığı, kuruluk, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir