kız genç odası

Genç Odalarında Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Genç Odalarında Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Bebeklikten genç kızlığa veya genç erkekliğe geçen bu yolda genç odası seçimi yapmak hem zorlu hem de önemli bir iştir. Genç odaları için uygun renk seçimi yaparken hem ebeveynlerin hem de genç erkek veya kızların akıllarına pek çok soru takılmaktadır. Renk seçim yaparken gençlerin kendisini iyi hissetmesi, iyi bir uyku alması ve derslerine konsantre olabilmesi çok önemli bir yere sahiptir.  Dinlenme, iyi bir uyku ve kaliteli ders çalışma için genç odasının renklerini göz önünde bulundurmak gerekir. Gençlerin tercihleri hızlı bir şekilde değişmektedir. Bu nedenle ebeveynler gençlerin tercihlerine uygun olarak sade mobilyalar, tekstiller ve aksesuarlar kullanarak şık bir oda hazırlamalıdır.

Yeşil ve Pembe

Genç odalarında renk seçimi yaparken pembe ve yeşilin sık sık birlikte kullanıldığını görüyoruz.  Genç kız odaları için ideal olan pembe ve yeşil renk genç odaları için çok tercih edilen bir renk olarak karşımıza çıkıyor. Pembenin yoğunluğunu kırmak için yeşilin tazeliği kullanılmakta ve modern, ferah bir genç kız odası yaratılmaktadır.

Mavi ve Altın

Eğer kız ve erkek kardeş aynı odayı kullanacaksa mavi ve altın renklerinin birlikte kullanılması oldukça iyi bir fikir.  Mavi ve altın renklerinin yumuşak geçişi sayesinde modern bir genç odası yaratabilirsiniz.

Lacivert ve Yeşil

Genç odalarında lacivert ve yeşil rengi bir arada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Küçük bir odaya sahipseniz laciverti daha az kullanmanız gerekir. Bu sayede odaya daha ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz. Lacivert ve yeşil renk genç odaları için uyumu temsil etmektedir.

Gri ve Kırmızı

Gri tonlarını kullanarak genç odalarında şık ve modern bir görünüm kazanabilirsiniz. Gri nötr bir renktir. Gri rengin nötrlüğünü ortadan kaldırmak için aksesuarlar ve tekstil ürünlerinde kırmızı rengi kullanabilirsiniz.

Şeftali ve Altın

genç odası tasarımı

Genç kızlar  için şık ve romantik bir oda hayal ediyorsanız şeftali ve altın rengi son derece uyumludur. Genç odalarında kullanacağınız şeftali ve altın tonları odalara farklı bir hava katacaktır.

Mavi ve Sarı

Mavi ve sarının açık tonları genç odalarına hem ferah hem aydınlık hem de temiz bir hava katmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Kalitenin Avantajını Yaşa

Yatak odalarının vazgeçilmezi olan Madame Coco nevresim takımları, şık görünümleriyle dikkatleri üzerine çekerken özel yapılarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir