Genç Kızlara Makyaj Önerileri

Makyaj yapma kadınlar için vazgeçilmez bir tutkudur. Özellikle de genç kızlar makyaj yapmadıklarında kendilerini boş hissedebilirler. Özellikle günümüzde makyaj yapma yaşının bayağı düştüğünü de göz önüne alırsak gençler için makyaj önerileri sunmamak olmaz.

Evet gençlerin makyajı sevdiği tartışılmaz ama nasıl makyaj yapılmalı ve neler kullanılmalı bir makyajda..

Gençler için en ideal makyaj doğal ve sade bir makyajdır. Yaşınıza uygun renkler seçmek ise makyajın etkilerini iki kat daha arttıracaktır. Gençlerin kullanması gereken makyaj malzemeleri genellikle allık, dudak parlatıcı, ruj, göz kalemi, rimel olmalıdır. Bu makyaj malzemelerinin dışında kullanılan malzemeler makyajınızın abartıya kaçmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden yaşı 20?ye kadar olan küçük hanımlara önerimiz sadece bu makyaj malzemelerini kullanmalarıdır.

Özellikle yazın yaklşması ile genç bayanlara hafif makyaj yapmalarını öneriyoruz. Sıcaklarda makyaj malzemelerinin akması durumu ve cildinizin nefes alması bakımından hafif makyaj yeterli olacaktır. Yüzünüze hafif allık sürüp, dudaklarınıza parlatıcı ve gözlerinize göz kalemi çekmeniz ve bunlarda aşırıya kaçmamanız sizin menfaatine olacaktır.

Kış aylarında ise allık sürüp, dudaklarınıza istediğiniz ?tavsiyemiz soft renkler- renk ruj sürerek göz kalemi ve dudak parlatıcıları ile makyajınızı tamamlamanız ve yine doğallıktan uzaklaşmamanız sizi olduğunuzdan daha güzel gösterecektir.

Sizlere asla yapmamanız gereken bir şey önermemiz gerekirse özellikle koyu renk makyaj malzemelerinden uzak durun dememiz yerinde olacaktır. Koyu renkler yaşınızı olduğunuzdan büyük gösterecek ve buda abartı olarak çok çabuk algılanabilecektir. Yaşınıza uygun olarak pembe ruj ve açık renklerde allık kullanmanız her zaman sizlerin yararına olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir