Gebeliğin 7. Haftası

Gebeliğin 7. Haftasında sizin ve eşinizin için heyecan verici bir haftadır. Ultrasonografi testinde ilk defa bebeğinizin kalp atışlarını duyacaksınız. Doktor sizlere bebeğin kalp atışlarını dinletecektir.

Yedinci gebelik haftası sonuna gelindiğinde bebeğin boyu ortalama 10 ila 12 milimetre boyunda olacaktır. Bu dönemden sonra bebeğin gelişiminde önemli ölçüde hız kazanmaya başlar. Bebekte göbek kordonu, ağız, burun delikleri, gözleri, göz kapakların oluşumu başlar onun dışında ayakları, kolları, el ve ayakları, dirsekleri ve parmakları ile tırnak gelişimini sağlayacak yapının temelleri başlamış durumdadır. Bebeğin kalbi attığı sürece gelişmekte olan organlara kan pompalama görevi yapmakta

Gebeliğin 7. Haftasındaki belirtiler sonucunda çeşitli şikâyet sorunları çıkacağından dinlenme ihtiyaçları ortaya çıkabilir. Çalışan bir kişi iseniz kendinize istirahat verip dinlenmek ya da üst düzey amirinize bilgi vererek istirahat izni istemek kendinizi toparlamak için güç verecektir.

Gebeliğin Yedinci Haftasındaki Belirtiler

Gebeliğin 7. haftası sizin için zor geçebilir. Mide bulantılarının artması, kokulara olan hassasiyetin artması ve tansiyon düşmesi gibi belirtiler dışında doktor gözetiminde olunması gereken şikâyetler arasında vajinal yoldan gelen kanamalar. Gebeliğin yedinci haftasındaki belirtiler… Doktor gözetiminde olunup doktorun önereceği ilaçların kullanılmasına özen gösteriniz.

Mide bulantısını en aza indirecek besinleri tercih edin bunun için tuzlu ve ekşi gıdaları yemenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir

Bir Yaşına Kadar Bebeklerde Beslenme Düzeni

Bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlaması, doğduğu andan itibaren  beslenme ve uyku düzeninin en doğru …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir