26 Ağustos 2019 , Pazartesi
Anasayfa / Bebek & Çocuk / Gebeliğin 4. Haftası

Gebeliğin 4. Haftası

5. Gebelik Haftası

Gebeliğin 4.haftasında sperm embriyosu rahimin içerisine artık tutunmuştur. Anne ve babanın kromozomlarından alarak yeni bir genetiğe sahip bebeğinizin hücreleri oluştu.

Rahim iç tabakasına doğru geldiğinde mükemmel yeri bularak gebeliğin dördüncü haftasında bu haftanın başında bu bölgeye yerleşir. En mükemmel yer olarak damarlanmanın en iyi olduğu rahim arka duvarının üst bölgeleridir.

Hamileliğin Dördüncü Haftasındaki Belirtiler

Hamileliğin dördüncü haftasındaki belirtiler… Hamileliğin 4. Haftasında artık anne adayı için önemli haftalardan biridir. Sebebi bu haftanın sonunda anne artık gebe kalıp kalmadığını anlamak için gebelik testi yaptırabilir ve gebe olup olmadığını anlayabilir. Gebelik hormonu üretilmeye başlandığından dördüncü haftanın sonunda adet gecikmesiyle beraber gebelik hormonu kanda veya idrarda çıkacaktır. Böylelikle kadın kan testi veya evde kullanılabilen gebelik testleri ile idrar testi yaptırarak gebe olduğunu anlayabilir.

Bir önceki yazımız olan 1 Aylık Bebek Gelişimi başlıklı makalemizde 1 aylık bebek kaç kilo olmalı, 1 aylık bebek ne kadar uyur ve aylık bebek neler yapılabilir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bebek Bakıcılarında Bu Özellikler Mutlaka Olmalı!

Çocukların bakımı elbette büyük bir özen gerektiriyor. Ancak bebek bakımının çok daha büyük bir özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir