Anasayfa / Güzellik & Bakım / Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin Makyaj Önerileri

Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin Makyaj Önerileri

Yaz geldi; yine düğünler, mezuniyetler, partiler, organizasyonlar, tatiller, buluşmalar çoğaldı. Günümüzün sosyal mecraları, genelde fotoğraf üzerine kurulu olduklarından sürekli fotoğraf çekmek ve çektirmek hepimizin gözdesi haline geldi. Çeşitli organizasyonlarda ya da ölümsüzleşmesini istediğiniz anlarda çekeceğiniz ya da çektireceğiniz fotoğraflarda parlamayan, düzgün görünümlü bir yüze sahip olmak istiyorsanız; bazı makyaj hilelerine başvurabilirsiniz.

İçinde SPF bulunan ürünleri kullanmamaya dikkat edin. Son günlerde sık sık gördüğümüz ve kullandığımız BB, CC tarzı krem ve fondöten karışımı ürünlerin içinde güneşten korunmanız için özellik de bulunuyor. Güneş koruma ürünlerinde bulunan SPF, güneş ışıklarını yansıtarak cildimizi zararlı ışınlardan koruyor fakat flaşlı fotoğraflarınızda bembeyaz bir yüze sahip olmanıza da neden olabiliyor. Önemli gecelerde ya da organizasyonlarda bu tarz ürünleri kullanmanız, hayalet gibi görünmenize neden olacağından yapmamanızda fayda var. Bunun yerine baz kullanmanız, içinde simli ya da parıltılı bir şey bulunmayan mat fondötenlerden yardım almanız daha iyi olacaktır.

Işıltılı, simli, parıl parıl makyaj ürünleri kullanmanız, fotoğraflarda parlak görünmenize neden olacaktır. Tabi bu güzel anlamda bir parlama değil; sizi daha yaşlı gösterecek ve hatalarınızı belli edecek bir parlama… Bu tür ürünleri önemli günlerde kullanmamanız daha iyi olacaktır.

Doğal ışıktan yardım alarak yapılan makyajlar daha düzgün olacaktır. Gitmeden önce makyajınızı yaparken pencerenin önünde ya da balkonda yapmanız, daha güzel bir görünüm elde etmeniz için yeterlidir.

Siyah bir göz makyajı, kusursuz bir fotoğraf için en önemli ayrıntılardan biridir. Siyah eyeliner, rimel, far kullandığınız zaman kontrastı düzenleyerek daha güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Etkili bir allık ve güzel bir ruj kullandığınızda, yüzünüz soluk görünmek yerine daha renkli ve etkileyici görünecektir; unutmayın.

Mutlu günler, iyi fotolar.

Bir önceki yazımız olan 2 Beden Daha Zayıf Görünmenin Yöntemleri başlıklı makalemizde 2 beden zayıf görünmek, zayıf görünme ve zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

fit vücut

Zeltiq Coolsculpting İle Fit Vücudunuza Merhaba Deyin

Zeltiq Coolsculpting ile fit vücudunuza merhaba deme zamanı! İstanbul’da CoolClinic tarafından uygulanan soğuk lipolize dair …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir