ev dekorasyonu nasıl yapılır

Evinizi Dekore Ederken Bilmeniz Gerekenler

Dekorasyon yaşadığımız mekanın atmosferine doğrudan etki eden bir etken. Elbette dekorasyon öncelikle iç mimarların uzmanlık alanı. Fakat siz de evinizde küçük değişiklikler yaparak, evinizi daha yaşanabilir bir mekana dönüştürebilirsiniz. İşte ev dekorasyonunda gözden kaçırmamanız gerekenler:

Küçük bir mutfağınız varsa ve mutfağınızı daha geniş göstermek istiyorsanız, açık renk dolapları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Koyu renk kullanımı alanı küçültecektir.

Holler, genelde geçiş alanları olarak akıllarda yer ettiğinden çok özen gösterilmez ama holler ve girişte evin kimliğine ait ipuçları gizlidir. Ayakkabılarınızın ve vestiyerinizin doğru yerleştirilmediği holler, depo gibi görünmeye mahkumdur.

Salonlarda ve oturma odalarında düşülen en büyük dekorasyonhatasıysa, oturma gruplarını televizyonun etrafına konumlandırılmasıdır. Salonlarda daha sıcak bir sohbet ortamı oluşturmak mantıklıdır. Bu yüzden de bu gibi alanlarda merkezi televizyonun oluşturmaması önemlidir. Yaşam alanlarında yapılan bir başka yanlış da koltukları duvar kenarlarına yerleştirmektir. Oysa ki salonlarda değişik oturma grupları oluşturmak gerekir. Bu yüzden koltukların bir kısmını duvarların dibine yerleştirilirken diğer kısmını duvardan uzağa yerleştirmek, dekorasyon hatalarını azaltmak adına başarılı bir adım olacaktır.

Ev dekore ederken dikkat etmeniz gereken bir başka şey ise florasan kullanımı. Beyaz ışığın yorucu olduğu bilinmektedir. Bu sebepten sarı ışık kullanımına ağırlık verilmelidir.

Göz önünde bulundurulması gereken bir başka detay ise mekanda renk kullanımı. Bir alanı dekore ederken en fazla dört değişik renge yer verilmelidir, dörtten fazla renk kullanımı karmaşaya neden olacaktır.. Eğer daha çok renk kullanılmak konusunda ısrarcıysanız, en azından aynı rengin tonlarını kullanmalısınız.

İlginizi Çekebilir

Kalitenin Avantajını Yaşa

Yatak odalarının vazgeçilmezi olan Madame Coco nevresim takımları, şık görünümleriyle dikkatleri üzerine çekerken özel yapılarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir