ofis dekorasyonu

Ev ve Ofislerin Tavan Dekorasyonları

Evlerde genellikle duvarlar göz alıcı ve dolayısıyla da iç açıcı renklere boyanarak odanın insanı boğmaması için çeşitli aksesuarlar tercih edilmektedir. Ancak bu renk seçimi ve aksesuarların yanı sıra önemli olan ve kimsenin bilmediği tavan dekorasyonudur. Tavan dekorasyonunu en güzel şekilde yaptığınız takdirde odanız sizi boğmayacak, oda dar gözükmeyecek ve hem de gayet şık bir görüntü sağlayacaktır. Öyle ki tavanda yer alan orta bölüme çeşitli köpük çalışmaları yapılabilir.
Alçı ile de aynı işlem yapılabilir ancak alçının zamanla kendini bırakma tehlikesi olduğu için alçı, günümüzde sıklıkla tercih edilen bir yapı malzemesi olmaktan çıkmıştır. Alçının yerini alan ve neredeyse her türlü tavan dizaynında kullanılan köpükler, çeşitli şekiller verilerek avize ile birlikte bir bütün oluşturmakta ve böylece de tavana bir ahenk katmaktadır. Tavanı güzel gösterecek bir diğer çalışma ise gizli korniş çalışmasıdır.
Tavanın özelliğini kaybetmemesi ve kötü görüntüden arındırılması için perde kornişleri, bir aparat yardımı ile gizlenmelidir. Bu sayede gizleme işlemini yaparsanız perdelerin bağlanış noktaları açık bir şekilde gözükmeyecek, bu da odanızın göz zevkinize hitap etmesi açısından önemli rol oynayacaktır. Bir diğer tavan dekorasyonu ise ışıklandırma sistemidir. Daha çok spot ve led ışıklandırmalar, odaya ayrı bir hava katmakta ve korniş gizleme işlemi ile birlikte şık bir görüntü oluşturmaktadır.
Ledlerin renk seçimi çok önemlidir. Kırmızı ağırlıklı bir odanız varsa tamamlayıcı renk olarak mavi rengi seçebilirsiniz. Tam tersi mavi varsa da kırmızıyı seçerek ton uyumunu sağlamalısınız. Spotlar, genelde beyaz ve sarı olarak ayrıldığı için bu renklerden birini seçmeniz odaya ayrı bir hava katacaktır. Ancak spot rengi, gözleri kamaştırmayacak ve yormayacak renklerden seçilmelidir. Bunun için de başlıca tercihiniz sarı ampulden yana olmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Kalitenin Avantajını Yaşa

Yatak odalarının vazgeçilmezi olan Madame Coco nevresim takımları, şık görünümleriyle dikkatleri üzerine çekerken özel yapılarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir