Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyon fikirleri son yıllarda sürekli değişim ve yenilenme halindedir. Dekorasyon konusunda en son trendleri takip ederek, sizde modaya uygun bir ev tasarımına kavuşabilirsiniz. Bu konuda size sunacağımız öneriler ile en son moda renkleri, aksesuarları ve konseptleri öğrenebilirsiniz.

2020 Ev Dekorasyon Trendleri

2020 yılında geçmiş yıllara nazaran daha sade tasarımlar ön plana çıkıyor. Yiyeceklerde, güzelleşmede ve sağlıkta doğaya dönüşün izleri artık her alanda kendini hissettirmeye başladı. Ev dekorasyonu da bu alanlardan biri olmuş durumda.  Sade tasarımlar ve daha az aksesuar kullanımı ile daha yalın ev tasarımları, psikolojik açıdan rahatlamayı da beraberinde getiriyor. Evde kullanılan aksesuarlar ve diğer ürünlerde doğayı korumak adına doğal ahşap ürünler, topraktan yapılan aksesuarlar, boyasız ham kumaşlardan üretilen örtüler tercih ediliyor. Bu sayede organik yapıda tasarlanmış ve doğa dostu üretim teknikleriyle tasarlanmış ürünler, ön plana çıkıyor. Eskiyi yaşatan geleneksel aksesuarların modern eşyalarla buluşması da ayrı bir tasarım ortaya çıkarıyor. Ahşap duvar saatleri, çömlek gibi aksesuarlarınızı modern ev tasarımı içerisinde kullanarak, eski-yeni buluşmasını evinizde yaşatabilirsiniz.

2020 Ev Dekorasyonunda Kullanılan Renkler

Ev dekorasyonunda tercih edilen renklerde de psikolojik olarak rahatlatıcı etkisi olan renkler ön plana çıkmış durumda. 21. Yüzyılın stresli dünyası ve iş hayatının yıpratıcı etkileri altında, insanlar evlerinde rahatlığı ve huzuru arıyor. Bu nedenle kullanılan renklerin insan ruhuna olumlu etkiler sunabilmesi için ev moda anlayışı da çağa ayak uyduruyor. 2020 yılında yaşayan pandemi döneminde insanların evlerinde daha çok zaman geçirmek zorunda kalması da bu renklerin önemini arttırmış durumda. Duvarlarda kullanılan sakinleştirici nötr renkler ile bütünleşen canlı renk tablolar evinizde size terapi niteliğinde bir ortam sunabilir. En son çıkan perde modelleriarasında da canlı renkler göze çarpıyor. Canlı renkler ve desenlerle süslenmiş perdeleri nötr renklerde koltuk takımlarıyla, hoş bir kombin oluşturarak kullanabilirsiniz. Eğer evlerinizde duvar kağıdı tercih ediyorsanız, çiçeklerle bezenmiş tasarımları özellikle yatak odalarında kullanabilirsiniz. Aynı şekilde yatak örtülerinde de çiçek motifleriyle süslenmiş ürünleri tercih edebilirsiniz.Kolay temizlenebilir kumaşlar kullanmanızı tavsiye ederiz. Stor perde yıkama, uzman bir şirket gerektirir

Ev Dekorasyonunda Kullanılan Aksesuarlar

Yatak odalarında kullandığımız klasik ahşap yatak başlıklarının yerini duvar panoları almış durumda. Evlerde otel stilini yansıtan nötr renkler kullanılarak oluşturulan panolar, farklı bir hava ortaya çıkarıyor. Mutfaklarda mat siyah renk kullanımı ön plana çıkarken, TV ünitelerinde ve vitrinlerde mermer kullanımı tercih ediliyor. Özellikle salon tasarımında kullanılan ev aksesuarlarında ise metal aksesuarlar sezonun gözdesi. Pirinç ve krom kaplama ev aksesuarları ile vitrinlerde, sehpalarda ve masalarda hoş bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Ev Aksesuarlarında Doğallığın Sembolü Bitkiler

Doğa ile bütünleşmek için doğal malzemelerin yanı sıra bitkileri de tercih edebilirsiniz. Farklı malzemelerle özel olarak tasarlanmış saksılarla buluşturabileceğiniz salon bitkileri, evinize ayrı bir hava katacak. Aynı zamanda nötr renklerle tasarladığınız evinize canlılık getirmek için de bitkileri güzel bir seçenek olarak düşünebilirsiniz. Eğer bitkilerle haşır neşir olmayı seviyorsanız, bakımı zor olan farklı bitkileri evinizde yetiştirebilirsiniz. Eğer çok vaktiniz yoksa bakımı oldukça kolay olan orkide, guzmania, dracena massengena ve dieffenbachia gibi bitkiler sizin için idealdir. Bitkilerle uyumlu olması için duvarlarınızda farklı yeşil tonlarını kullanabilirsiniz. Perdelerinizi ve diğer örtülerinizi de bitkilerin canlılığını ön plana çıkaracak renklerde kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonu fikirleri noktasında birçok alternatif olsa da her zaman ön plana kendi zevkinizi koymalısınız. Yaşamınızı sürdüreceğiniz alanı kendi beğeninize göre tasarlayarak, modayla bütünleştireceğiniz bir alan oluşturmalısınız. Bu sayede keyifle vakit geçirebileceğiniz görünümde bir eve kavuşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

plicell perde modelleri

2019 Plicell Perde Modelleri

Fonksiyonel kullanımı ile avantaj sağlayan dekoratif Plicell perde modelleri, perdejim farkıyla sizleri bekliyor. Kolay kurulum, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir