Eskişehirde Gezilecek Yerler
Eskişehirde Gezilecek Yerler

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Öğrenci şehri olarak bilinen ve İç Anadolu bozkırının tam ortasında yer almasına rağmen modern yapısı, bol yeşilliği, su kaynaklarının bolluğu ile ulaşım araçlarına ihtiyaç duymadan rahatça her yere ulaşabileceğiniz ama bir o kadar büyük olan Avrupa kenti Eskişehir’i gezme planlarınız varsa, gezilip görülmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Gelin hep beraber Eskişehir’i gerçekte gezmeye başlamadan önce nereleri gezebiliriz bunları bir öğrenelim.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YUNUS EMRE KAMPÜSÜ

Üniversitelerin kampüsleri her daim içinde bir takım farklılıklar bulundurmuştur. Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü kendine has mimarisi, oldukça yeşil alanları, Japon bahçesi ve Bayrak parkı ile dikkatleri üstüne çekiyor. Kampüs içerisinde yarım gününüzü rahatlıkla geçirebilirsiniz. Üniversite bulvarı kapısından giriş yaptığınız zaman az biraz ilerledikten sonra yeşilliğin arasında kaybolmuş Monti Cafe’de güzel ve huzurlu dakikalar geçirebilirsiniz. Lakin kampüsün en can alıcı noktası ise kesinlikle gidilip görülmesi gereken Japon Bahçesinden oluşuyor.

ADALAR

Şehrin en işlek noktalarından biri olan ve adalar olarak anılan bölgeye gittiğiniz zaman hani adalar diyebilirsiniz. Ada bulunmamasına rağmen adalar adını alan ve porsuk çayının ikiye böldüğü, bol yeşillik içerisinde olan sağlı sollu cafelerin doldurduğu trafiğe kapalı bu alanda öğlen vakti güzel bir kahve içerek porsuk çayını izleyebilirsiniz.

KANLIKAVAK

Eğer porsuk çayına daha yakın olmak, yeşillik bir alan içerisinde iskandinav ülkelerini andıran görüntülere haiz olmak istiyorsanız kanlıkavak parkını ziyaret etmelisiniz.

KENT PARK

Yaz sezonunda gittiyseniz eğer meşhur Eskişehir’e yapılan denizi görmek ve hatta girmek istiyorsanız durağınız şüphesiz ki Kent Park olacaktır. Devasa bir alanda kurulu olan kent park içerisinde at çiftlikleri ile devasa bir süs havuzu barındırıyor. Süs havuzunda çeşitli büyüklükte balıklara bolca denk gelebilirsiniz.

SAZOVA PARKI

Eskişehir’in görünen ve marka yüzü olan Sazova Parkı oldukça büyük bir alan üzerine kurulu olup içerisinde çeşitli faaliyetlerin yer aldığı geniş bir parktır. Öyle ki parkın 4 bir köşesinde istasyon durakları bulunur ve gün içerisinde sadece parka hizmet eden trenler, yürümekten yorulan ziyaretçileri tren ile dolaştırır. Parkın içerisinde mavi şato, korsan gemisi, şirinler köyü, minyatür park gibi birçok farklı yer bulunurken, su altı dünyasında balıkların dünyasına konuk olabilir, uzay ve bilim evinde deneyler yapıp bilim filmleri izleyebilirsiniz. Hayvanat bahçesi ise oldukça hoş bir tasarıma sahip.

ŞELALE PARK

Şehrin Odunpazarı ilçesinin tepe noktasında bulunan Şelale park içerisinde şehri komple ayaklarının altına alan ve harika bir manzara sahip kafeyi barındırıyor. Devasa bir yapay şelalenin olduğu park sıcak bir çay eşliğinde oldukça güzel zamanlar geçirmenizi sağlıyor.

İlginizi Çekebilir

Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası Gezilecek Yerler

KUŞADASI Ege bölgesinin güzel şehirlerinden biri olan Aydın’a bağlı Kuşadası ilçesi özellikle yabancı turistlerin oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir