Düzgün Kaş Çıkarma Yöntemleri

Kaşlarımız yüzümüzdeki ifadeyi vurgular ve hatlarımızı daha keskin bir şekilde ortaya çıkarır. Kaşlarımızın yoğunluğu ve alış biçimimiz yüzümüzdeki ifadenin yumuşak veya daha sert olmasını sağlar. Bu yüzden kaşlarımızı alırken onları doğru bir biçimde almak önemlidir. Fakat kaşlarımız herhangi bir aksilikle yanlış alınmış olabilir veya eskinin modasına uyup yıllarca kaşlarımız incecik aldığımız için artık bazı yerlerde seyrek olarak çıkabilir. Çünkü kaşlarımız uzun süre aynı yerden alındığı zaman bize adeta bir tepki olarak uzun yıllar boyunca alınan yerden kaşçıkmamaya başlar ve bunu düzeltmemiz yine uzun yıllarımızı alabilir. Bunun için evden çıkmadan kaşlarımızı kaş kalemi ile doldururuz. Artık evden çıkarken doldurmak yerine doğal kaşlarınızla çıkmak istiyorsanız bazı yöntemler uygulayarak eski kaşlarınıza kavuşabilirsiniz. Fakat unutmamalısınız ki kaşların daha dolgun ve doldurmaya ihtiyacı olmadığı zamanlarına geri dönmek için sabra ihtiyacınız vardır.

Kaşlarımızın yeniden çıkmasını,dolgun ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız tek ihtiyacınız olan şey ”Hint yağı” dır. Bunun dışında birçok yağ vardır ama duyduğunuz her yağı kullanmamalısınız aksi takdirde kaşlarınız çıkmak yerine dökülebilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için hint yağından vazgeçmeyiniz hanımlar.

Hemen hemen karşımıza çıkan her aktarda bulabileceğimiz hint yağının yoğun bir kıvamı olduğu için kullanımı da oldukça kolaydır. Bu yağı gece yatmadan 1-2 saat önce kulak pamuğu yardımıyla ya da temizlenmiş bir maskara yardımıyla kaşlarınızı tarar gibi iyice yedirerek sürün. Sabah uyanana kadar kaşlarınızda kalmasına dikkat edin ve daha sonra ılık su ile bolca yıkayın. Yatmadan 1-2 saat önce uygulamamızın nedeni herhangi bir akma olması durumunda akan yerleri temizleyip rahat bir uyku çekmenizdir. Bu uygulamayı 4 hafta boyunca her gece yapın, 4 haftanın sonunda değişimi göreceksiniz.

Uygulamaya başlamadan önce kaşlarınızın fotoğrafını çekin, 4 hafta sonunda bir kez daha çekin, 6 hafta sonra bir kez daha çekin. Aradaki fark şaşırtacak.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir