Doğru Ev Tasarımı Nasıl Yapılır

Ev dekorasyonu konusunda bayanlar tarafından güzel hayaller kurulmaktadır. Ancak hayal aşaması fiili evreye geçtiği zaman bir anda kâbusa dönmektedir. Çünkü işin uygulama kısmı, hayal edilenle uymamaktadır ve neticede geri dönüşü olanaksız bir dekorasyon ile sonuçlanmaktadır. Bu noktada önemli olan doğru bir tasarım yapmaktır. Yani aslında reel hayaller kurmaktır.

Doğru bir hayalin ya da tasarımın ilk aşaması ise evinizi tam anlamıyla tanımaktır. Bu nedenle öncelikle dekore edeceğiniz mekânı ana hatları ile bilmelisiniz. Bu ana hatların başında mekânın büyüklüğü gelmektedir. Eğer küçük bir alana sahipseniz, büyük ve koyu renk bir tasarım söz konusu mekânı iyice boğacaktır.

Bu tanınma işleminin ardından dekore edeceğiniz ortamda ne tarz bir hava estireceğinizi belirlemelisiniz. Ev dekorasyonunda yapılan yanlışlardan biri de bu aşamada cereyan etmektedir. Bayanlar, şık ve hoş bir görünüme sahip olan eşya ya da aksesuarları bir araya toplayarak bir dekore aşaması gerçekleştirirler. Fakat bu şekilde mağazalarda eşsiz bir görüntü sunan mobilya ve aksesuarlar evinizde karmaşık bir göz yorgunluğu yaratacaktır.

Bu nedenle ikinci aşama olarak ne tarz bir düzenleme yapacağınızı belirleyin. Bu aşamadan sonra ise kullanışınıza ve tarzınıza uygun eşyalara yönelmelisiniz. Örneğin misafir potansiyeliniz yüksek ise özellikle salon ya da oturma odanızda ferah bir ortam yaratmalısınız. Bunun için de açık renk mobilyalar sizin için doğru seçim olacaktır. Yani dekore etme demek sadece şık bir yaşam alanı oluşturmak değildir. Öncelikli olarak uygun bir kullanış sonrasında ise görsellik sağlanmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Kalitenin Avantajını Yaşa

Yatak odalarının vazgeçilmezi olan Madame Coco nevresim takımları, şık görünümleriyle dikkatleri üzerine çekerken özel yapılarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir