Doç. Dr. Burhan Özalp ; Kepçe Kulak Estetiğinde Bilmeniz Gereken Her Şey!

Doç. Dr. Burhan Özalp, Kepçe Kulak Estetiğinde Bilmeniz Gereken Her Şeyi bu makalede yazıyor….

Doğuştan ya da daha sonrasında beklenmedik bir kaza ile oluşabilen kepçe kulak problemi kulağın normalden daha büyük durması; kulak kıvrımlarının az belli olması durumu olarak açıklanır. Kepçe kulağa sahip olan çocuklar sosyal yaşantılarında arkadaşlarının alay konusu olabilir ve bu durum onları psikolojik bir bunalıma sokabilir hatta travmalara sebep olabilir. Bu sorunun ortadan kalkması için uygulanan Kepçe Kulak Estetiği tedavisinin erken yaşlarda uygulanması önerilmektedir.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Genellikle genel anestezi uygulanarak yapılan kepçe kulak estetiği ameliyatı, erişkin hastalar için lokal anestezi ve sedasyonla opere edilebilir. Ameliyat yaklaşık 1,5 saat sürer. Ameliyat kulak arkasından atılan kesik ile birlikte cilt çıkartılarak başlar. Kıkırdak doku ortaya konduktan sonra kulak ve kafa arasındaki açıya karar verilip kulağa dikiş atılarak şekil verilir. Son olarak eriyen dikiş ipleri kullanılarak açılan cilt kapatılarak operasyon sonlanır. Bu sayede ameliyat sonrası dikiş alınmaz.

Operasyon sonrasında hastada birkaç gün ağrı, şişlik hissi gibi şikayetler olur ama bu şikayetler zamanla azalır. Tenisçi bandajı, ilk iki hafta boyunca sürekli sonraki haftalarda da ara ara kullanılarak kulağın şekillendirilmesine yardımcı olur.

Kepçe Kulak Estetiği İçin Kime Güvenebilirim?

Doç. Dr. Burhan Özalp estetik cerrahı konusunda kendisini her zaman geliştirmiş ve bu konudaki tecrübeleri ile birlikte sizlere başarılı bir ameliyat sunacağından emin olabilirsiniz. Kepçe Kulak Estetiği sıkı bir süreç içermekle birlikte sizlerle en iyi şekilde ilgilenecek olan doktorumuz ve uzman ekibiyle birlikte çocuğunuzun veya kendinizin sosyal yaşantıda psikolojik travmalara yol açmadan bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için internet sayfasına göz atabilirsiniz.

SPONSOR İÇERİKTİR.

İlginizi Çekebilir

Nane Çayı ve Faydaları

Nane çayı susuzluğu gidermek konusunda oldukça etkilidir. Aynı zamanda tazelenme hissi de verir. Nane çaylarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir