Disleksi İçin Çocuğunuza Yardımcı Kitaplar

Özel öğrenme güçlüğü olarak da bilinen disleksi, okul öncesinde belirtiler veren ancak en çok ilkokul döneminde belirgin hale gelen bir rahatsızlıktır. Bu sorunu yaşayan çocukların akademik becerilerde zorluklar yaşadığı gözlenmektedir. Uzmanlar ise çocuğun özellikle yaşıtlarına göre okuma yazmayı daha geç öğrenmesinin disleksi belirtisi olabileceğine dikkat çekmektedir. Ancak disleksi tedavisi olmayan bir rahatsızlık değildir. Çünkü bu sorunu yaşayan çocuklar özel ilgi ve gerektiğinde ilaçlı tedavi ile gelişme gösterebilmektedir. Bunun yanında özellikle disleksi setleri çocukların okuma, yazma ve dil becerilerinin gelişmesi adına büyük katkı sağlamaktadır.

Çocuğunuzu Disleksi Setleri ile Destekleyin!

Disleksi, genetik ve çevresel etkenlerin etkileşimi ile ortaya çıkan bir sorundur. Okul öncesi dönemde belirtileri ortaya çıkan bu rahatsızlığın belirgin hale gelmesi ise örgün eğitimin başladığı yıllardır. İlkokul 1. sınıfta yaşıtlarına göre okuma ve yazmayı geç söken, yanlış okuyan ya da okuduğunu anlamayan çocuğun bu durumu öğretmenleri ya da ebeveynleri tarafından erken dönemlerde fark edilmelidir. Aksi halde disleksi, çocukların ileriki yaşlarında sosyal ve akademik sorunlar yaşamaya devam etmesine neden olmaktadır.

Çocukların yaşadığı bu sorun sırasında ailelere ciddi görevler düşmektedir. Bu anlamda öncelikli olarak anne ve babanın durumu kabullenmesi ve disleksi ile ilgili bilinçlenmesi gerekmektedir. Yine aileler disleksili çocuklarını desteklemeli ve olumlu bir çevre ortamı hazırlamalıdır. Bunun yanında cesaret verici olmalı ve güçlü yönlerini vurgulamalıdır.

Disleksi tedavisi için mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır. Ancak ailelerin bu süreçte çocuklarını desteklemeleri için en ideal yollardan birisi onları oyunlar ile desteklemeleridir. Bu anlamda disleksi setleri oldukça faydalı kaynaklardır. Bu kaynaklar, 1., 2., 3. ve 4. sınıflar için özel olarak hazırlanmış setlerdir. Her birinin içerisinde çocuklarda çalışma isteği uyandıracak, okuma ve okuduğuna anlamaya yönelik oyunlar ve egzersizler yer almaktadır. Bunun yanında yine setler içerisinde yer alan egzersizler ödevlerde üretkenliği arttırıcı ve dikkat becerilerini geliştirici etkiye sahiptir. Siz de disleksili çocuğunuzun tedavi sürecini desteklemek ve akademik başarısını arttırmak için Başaran Yayınları tarafından sunulan disleksi setleri arasından çocuğunuza uygun olanını satın alabilir, onu en iyi şekilde destekleyebilirsiniz.Detaylar İçin ; https://www.basaranyayinlari.com.tr/kategori/disleksi

İlginizi Çekebilir

Arnica Tesla Premium Sessiz Elektrik Süpürgesiyle Temizlik Saati Sizin Elinizde

Sabahın erken saatleri, gecenin bir vakti, bebeğinizin gündüz uykusu, evde ders çalışan çocuğunuz, uyuyan komşularınız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir