Dermapenle Cilt Sorunlarına Etkili Çözüm Bulundu!

Dermapen, mikro iğneleme deneyimini geliştiren, cilt dokusu ve tonunu iyileştiren bir cihazdır. Dermapen, her iğnenin derinliğini kontrol edebilmesi sayesinde en iyi sonuçları elde etmesiyle mikro iğnelemenin oldukça tercih edilen bir yöntemidir. Kırışıklık, çatlaklar ve sivilce izleri gibi cilt sorunlarını etkili bir şekilde çözen küçük bir dermatoloji tedavi cihazı olan dermapen, ağrısız ve yan etkisiz oluşu ve birçok cilt sorununun çözümü olmasıyla tercih edilir.

Dermapen, cildi delmek için kullanılan 12 iğneden oluşur. Kalem deri üzerinde dikey olarak tutulur ve doğru pozisyona geldiğinde, iğnelerin hızla ileri geri hareket ederek cilde nüfuz etmesine neden olan küçük bir motor çalıştırılır. Özel tasarımları sayesinde iğneler hafifçe dönerek gözenekleri etkin bir şekilde açar ve cildin üst katmanını deler. Dermapende bulunan her ince iğne, alt deride kontrollü olarak bir kanal veya mikro yara oluşturur. Böylece vücudun yara iyileşme tepkisi uyarılmış olur. Vücut bu mikro yaraları kolajen ve elastinle doldurur. Ayrıca vücutta daha parlak bir cilt için daha fazla oksijen ve besin emilimine yol açan yeni kılcal damarlar oluşur. Bunlar cildi iyileştirir ve gençleştirir.

Dermapen işlemi, 30-40 dakika süren seanslardan oluşur ve tedavi 3-8 hasta boyunca devam eder. İşleme başlamadan 30 dakika önce uygulanan topikal anesteziyle işlem esnasında ağrı hissedilmez. Saniyede 1300 mikro delik açan dermapenin ciltteki etkileri genellikle 3-6 hafta içerisinde fark edilir.

Dermapen Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Kolajen üretimi yoluyla cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılan dermapen, etkili bir kozmetik prosedürdür. Dermapen genellikle sivilce izleri, güneş lekeleri, ince çizgiler ve kırışıklıklar, büyük gözenekler, yara izleri ve düzensiz cilt tonunu gidermede kullanılır. Dermapenin aynı zamanda sıkılaştırma, doğal kollajen indüksiyonu, germe ve gençleştirme, kırışıklıkları ve ince çizgileri iyileştirme, sivilce izlerini giderme, geniş gözeneklerin sayısını azaltma, hiper pigmentasyonu iyileştirme, çatlakları giderme, alopesi tedavisine yardımcı olma ve aktif bileşenlerin nüfuz etmesine yardımcı olma gibi birçok faydası vardır.

Dermapen derideki sivilce lekelerini ve çatlakları gidermesinin yanı sıra selülit masajı da yapar. Dermapen işlemi esnasında selülitli bölgeye bir anti-selülit kreminin sürülmesiyle sağlıklı, daha kalın ve daha sıkı bir cilt oluşturulur. Cilt ne kadar kalın olursa o kadar pürüzsüz ve düzgün olur ve böylece selülit masajı sayesinde selülit görünümü azalır. Selülit masajının etkisi uzun sürelidir.

Dermapen İşleminden Sonra Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Dermapen işlemi bir estetik ameliyatı olmadığından yan etkileri ve iyileşme süresi azdır. İşlemi takip eden ilk birkaç gün içinde ciltte tahriş ve kızarıklık fark edebilirsiniz. Bu, cildinizdeki iğnelerin yaptığı küçük yaralara doğal bir tepkidir. Nadiren kanama ve çürük görülse de bunların hepsi minimal yan etkilerdir. Cildiniz ayrıca güneşe karşı daha hassas olacaktır, bu nedenle dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş kremi sürmeniz gerekir.

Dermapen işleminden sonra cildiniz yeni dokuyu canlandırmak için oldukça hızlı çalışır ve birkaç hafta içerisinde farkı gözlemleyebilirsiniz.

Dermapen, sunduğu derinlik ve titreşim tipi seçenekleriyle her vücut tipi için uygundur. Ancak dermapen tedavisini tercih eden kişilerin olası yan etkiler ve işlevsiz bir tedaviden kaçınmak için işlemi yapan personelin donanımını iyice araştırması gerekir. Beautyderm Bakırköy Güzellik Merkezi’nde bulunan tecrübeli ve donanımlı ekip ve son teknoloji cihazlar sayesinde dermapen işlemi ağrısız ve minimum yan etkiyle tamamlanır ve maksimum fayda elde edilir. Beautyderm Bakırköy Güzellik Merkezi, en nezih ortamlarda sunduğu dermapen tedavisiyle cildin gençleşmesini ve cilt sorunlarının üstesinden gelinmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir

Suya Dayanıklı 5 Maskara

SUYA DAYANIKLI MASKARALAR Maskaralar kadınların kullandığı ve vazgeçemediği kozmetik ürünlerin başında gelir. Lakin yaz mevsiminden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir