Cinsellik Güzelliğinize Güzellik Katıyor

Yapılan araştırmalara göre cinsel ilişki kadınların güzelliğine güzellik katmakta. Amerika’da yapılan bir araştırmada 3500 kadın üzerinde seksin faydaları araştırıldı ve çıkarılan sonuç kadınların yüzünü güldürecek yönde.

Seks sırasında salgılanan mutluluk hormonunun aşırı yönde salgılanması, kan basıncını arttırmakta, kasların daha düzgün çalışmasına ve vücudun dinç kalmasına fayda sağlıyor. Haftada 3 defa cinsel ilişkiye giren kadınların diğer kadınlara göre yüz hatlarında ve vücut hatlarında belirgin bir şekilde gençleşme ve güzelleşme görünmekte. Ayrıca seks sırasında kan basıncının artması sonucu vücuttaki tüm damarların hızlı çalışması sonucu, cildiniz 10 yaşa kadar da gençleşme gösterebiliyor.

Cinsel yaşamın cilde olduğu kadar beyne ve sinirlere de oldukça faydası var. Bunlardan sinir sistemine sekssırasında iletilen uyarıların pozitif olması sebebiyle sakinliğinizi sağlaması ve diğeri de kan dolaşım hızının artması ve beyne daha fazla oksijen gitmesi ile beyne olan faydasıdır. Oksijeni bolca alan beyin işlevini daha iyi yerine getirecek ve kendini yenileyecektir. Ayrıca oksijenin vücut içinde dolaşımı cilt güzelliğinize güzellik katacaktır.

Stres altında olduğunuz durumlar yapacağınız cinsel ilişki, seksten sonra stres altındayken verdiğiniz kararlar ile seksten sonra verdiğiniz kararların değişikliğinden dolayı, seks kararlarınızı da oldukça pozitif yönde etkilemektedir. Uzmanlar evli çiftlerin haftada en az 2 ya da 3 kere cinsel ilişkiye girmesini önermektedir.

İlginizi Çekebilir

Kış Depresyonu Nedir? Nasıl Aşılır?

Depresyon gelip geçici bir durumdur ama hayatınızın tümünü etkileyen bir durumdur.  İnsanın çevreleyen bir çember düşünün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir