Cinsel İsteği Arttıran 10 Besin!

Kış aylarında istek ve arzular soğuk havanında etkisi ile azalmaktadır. Eşlerin bir birlerine duydukları arzuda düşmektedir buna bağlı olarak. Cinsel gücünüzü yerine geçirecek aşağıdaki besinler ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

İşte o yiyecekler;

Çikolata : Çikolata içerdikleri bakımından mutluluk hormonu salgılatmakta ve böylece cinsel gücü arttırmada yararlı olmaktadır. Cinsel gücünüzün düştüğünü düşündüğünüzde çikolata yiyebilirsiniz.

Antep Fıstığı : Bol bol protein ve E vitamini içeren antep fıstığı da, cinsel arzunun uyarılmasını sağlayan besinlerdendir.

Kırmızı ve yeşil acı biber : Tatlılardan ziyade acıda vücutta afrodizyak etkisi yaratır ve cinsel gücü tetikler.

Ginseng : Cinsel gücü arttırmak için kullanılan bir köktür ginseng. Yapılan araştırmalar ginsengin cinsel istek ve birleşme isteğini arttırdığı saptanmıştır.

Havyar : Afrodizyak etkisi vardır. İçerdiği çinko miktarı nedeniyle erkeklik hormonlarının yapımını artırıyor. Aynı zamanda sperm kalitesini de artırır.

İstiridye : İçerdiği aminoasitlerin cinselliği arttırdığı ve hormonları tetiklediği bilimsel araştırmalar ile kanıtlamıştır.

Kereviz : Birçok iç salgı bezlerini harekete geçiren ve faaliyetlerini arttıran bir besindir. Erkeklerde cinsel faaliyeti arttırırken, vakitsiz iktidarsızlığı da önler. 30’lu yaşlarda yenilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Maydanoz : Vücut yorgunluğunun giderilmesine yardımcı olan maydanoz ayrıca cinsel gücü de arttırır.

Tarçın : Hormonları çalıştırıp cinsel gücü arttırır. Her gün tüketilmesi tavsiye edilmez ve su ile tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Yulaf : Hormonları düzelterek vücut direncini arttıran yulaf ayrıca cinsel isteği de yükseltir. Özellikle kadınlarda cinsel isteksizliği giderir.

İlginizi Çekebilir

Kış Depresyonu Nedir? Nasıl Aşılır?

Depresyon gelip geçici bir durumdur ama hayatınızın tümünü etkileyen bir durumdur.  İnsanın çevreleyen bir çember düşünün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir