cilt çatlakları tedavisi

Ciltteki Çatlaklar Nasıl Giderilir ?

Kadınların korkulu rüyası haline gelen vücuttaki deride oluşan çatlaklıklardan kurtulmak için birçok yönteme başvurmaktadırlar. Bu rahatsızlık özellikle derinin dış yüzünde oluşuğu için derinin güzelliğinde büyük deformasyonlar oluşuna ve çoğalmasına neden oluyor. Birçok kozmetik ürünü krem vs kullanarak bu çatlaklıkları örtmek için kısa bir süreliğine de bu görüntüden kurtulmak için büyük çaba sarf ediyorlar. Bu tür çabaları sarf etmemeniz için ve bu rahatsızlıktan kurtulmanız için sizlere önereceğimiz bu yöntemlerle sizi bu dertten kurtarmak için size tavsiyelerimiz şöyle;

Vücudunuzda oluşan bu çatlakların birçok sebebi bulunmaktadır. Bunların başında sık sık kilo alıp vermek gelir ve hamilelik görsel olarak bize büyük bir rahatsızlık veren bu çatlaklar her ne kadar cerrahi bir ciddi bir durum olarak görülmese de derinin güzelliğine zarar vermesi ve çirkin görünmesi sizlere büyük bir rahatsızlık vermektedir. Bu çatlakların oluşumu deri altındaki tabakanın yırtılmasından dolayı oluşmaktadır.

Derinin gergin ve sıkı olan bölümlerinde özellikle çatlaklıkların oluşma olasılığı çok yüksek.

Hamile bayanlarda özellikle göğüs bölgelerinde ve karın bölgesinde çok fazla oluşmaktadır ergenlik zamanında genelde kalça ve göğüslerde çıkar fazla kilolu olan kişilerde daha farklı yerlerde oluşur. Çatlaklar farklı hastalıklardan dolayı kullandığınız ilaçlarda bazen bu deri çatlaklıkların olmasına neden olabiliyor.

Tıbbi olarak çok büyük bir rahatsızlık vermese bile dış görsel güzellik için bunlar çok rahatsız edici olabilir. Vücutta oluşan bu çatlaklıklardan tamamen kurtulmak için A vitamini içeren vücut bakım kremleri kullanmaktır. Birçok deri hastalıklarında da tedavi edilmesine de büyük faydası olan bu kremleri kullanarak hem cildinizin rengini açıp ve bu çatlaklardan da kurtulmanız da büyük yarar sağlayacaktır.

Birçok kadınında yan etkileri olduğu için kaçındıkları lazerli tedavi peeling de vücut derisinin orta tabakasına kadar olan çatlaklıkların ve derinin renginde düzelmeler sağladığı bilinmektedir.

Vücutta oluşan deri çatlaklarının tedavisinde en önemli olan faktör çatlakların deride yeni oluşumunda erken tedavi yöntemlerini uygulayıp vücutta yayılmadan ortadan kaybetmektir.

Kilo dengenizi sabit tutmak sürekli kilonuzu kontrol edip formda kalma kilo alıp vermeye dikkat etmelisiniz hamilelik esnasında bebeğinizin sağlığına zararı olmayan cilt bakım kremleri kullanıp cildinizin bakımını göz ardı etmemek ve en önemlisi düzenli spor yaparak vücudunuzun sağlıklı olmasına dikkat etmek.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir