Çatlayan Dudaklara Çözüm Önerileri

Kış ayları ve soğuklar bastırdı. Dudaklar tahriş olup çatlamaya yüz tutuyor. Sizin de en büyük sıkıntınız ve şikâyetiniz çatlayan bazen kanayan dudaklar mı? Öyle ise size çok yararlı olacak yazımı takdim edeyim. Sizin için araştırdım, bizzat denediğim önerileri siz değerli hanımlar ile paylaşmaya hazırım. Zira dudaklar en özel ve en hassas organımız. Onun korunmaya ve balkıma çok ihtiyacı var. Gelin beraber bugün ona değerli olduğunu tekrardan hissettirelim.

Öncelikle dudakların neden çatladığı iyi tespit edilmeli. Bunun çeşitli nedenleri olabilir. B12 vitamini eksikliği, protein ihtiyacı, kış soğukluğu, kuru cilt tipi veya kullanılan ilaçların yan etkileri gibi pek çok neden olabilir. Bu nedenler beraber veya tek başına dudak çatlamasına neden olabilir. Öncelikle bir dâhiliye ve dermatologa uğramak gerekir. Herhangi bir hastalık yok ise o zaman doğal yollar ile bu sorunu çözmek oldukça kolay olacak.

Bal emsalsiz yararları ile gene derdimize deva olacak. Sevgili hanımlar bal kürü ile siz de çatlayan dudakları onarıp nemli hale getirebilirsiniz. Balı bir fırça yardımı ile dudağınıza ufak ve yavaş fırça darbeleri ile yedirin. Dudağınızın oldukça nemli ve yaralı kabukları attığı görünce teşekkür edeceksiniz.

Ayrıca sevgili hanımlar kalitesinden emin olmadığınız rujlar kullanmayın. Bu da dudaklarda tahrişe neden olur.
Uyumadan önce zeytinyağı ile masaj yaptığınız dudaklar da kısa süre içinde iyileşecek ve çatlamaları gidecektir.

Tüm bunlar da işinize yaramadı ise pişik kremi olarak da kullanılan Bepanthen den yararlanın. Eczanelerde bulabileceğiniz bu ürün dudaklara ve çatlayan yerlere oldukça iyi gelir. Kısa sürede onarım sağlar.

İlginizi Çekebilir

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır, Özel Sağlık Sigortası Neyi Kapsar?

İlaç, tedavi ve tıbbi yardım masraflarınızı güvence altına almak amacıyla yaptıracağınız özel sağlık sigortası anlaşmalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir