pratif iftar yemekleri

Çalışan Kadınlar İçin İftar Yemeği Önerileri

Çalışan kadınların ev işlerine ve yemek yapmaya vakit bulmaları zor olmaktadır. Ramazan ayında iftar saati masada hazır olarak bekleyen bir aile olunca iş biraz zorlaşmaktadır. Kültürümüzde bazı işleri kadının yapması gerektiği düşünüldüğünden çalışan kadınların sorumlulukları büyük olmakta bu nedenle iftar saatine hazır olacak pratik yemekler hazırlamayı tercih etmektedirler. Yemeklerinizi pratik ve kolayca hazırlayabileceğiniz çalışan kadınlar için iftar yemeği önerileri bulunmaktadır.

  • Çorbaların iftar sofrasındaki önemi tartışılmazdır. Pişmesi için uzun zaman gereken çorbaları tercih etmek yerine mercimek çorbası gibi hazırlığını bir gece öncesinden yapabileceğiniz çorbaları tercih etmek daha iyi olacaktır. Zeytinyağlı yemekler de iftar sofrasını hem zenginleştirecek hem de yemeğin dinlenmiş olması lezzetini arttıracağından bir gece öncesinden hazırlayabilme kolaylığını yaratacaktır.
  • Çorbaları ve sulu yemekleri (et ve balık içermeyenleri) konserve şeklinde kavanozlara kaynar halde dökerek soğuduktan sonra dolaba kaldırarak saklama yöntemi oldukça pratik olmanızı sağlayacaktır.
  • Çalışan kadınlar iftar yemeği önerileri arasında yemeklerin dondurularak saklanması yer almaktadır, Dondurulan yemekleri, iftardan bir gece önce dolaptan çıkararak erimesini sağlamalı ve yeneceği zaman ısıtarak tüketebilirsiniz
  • Hemen hazırlayabileceğiniz ve oldukça sağlıklı olan besinlerden bir diğeri ise fırında köfte hazırlamaktır. Fırına koyduğunuz yemek pişerken de diğer sofra hazırlıklarını da rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sebzeleri de doğranmış halde dolapta saklamak bir diğer gün için yapabileceğiniz hazırlıklar arasındadır. Pilav yapmayı düşünüyorsanız da bir gece öncesinden yapabilirsiniz. Aksi takdirde pişmesi uzun sürecek ve iftar saatine yetişmeme ihtimali olacaktır.
  • İçerisinde krema dolgusu bulunmayan hamur işlerini, keki ve böreği buzdolabınızda doldurarak saklamak pratiklik sağlayacaktır.
  • İftar için hızlı yapılabilen ve lezzetli içecekler için ise yaz meyvelerinden elde edilen komposto ve meyve sularını tercih etmek çalışan kadınlar iftar yemeği önerileri içerisindedir.

İlginizi Çekebilir

Doğal Kaş Kütleler İle Evinizdeki Negatif Enerjiyi Temizleyin

Doğal taş kütleler yüzyıllardan beri iç mekanlarda kullanıldığı mekanın enerjisini temizlemek ve havasını değiştirmek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir